تجهیزات هتل و رستوران حائری +۹۸-۰۵۱-۳۸۴۶۵۸۹۰-۹۲
مطالب مرتبط
معرفی رشته مدیریت هتلداری
۲۱

معرفی رشته مدیریت هتلداری

هتل و هتلداری یکی از مشاغل مورد علاقه خیلی از افراد است. خاطره ای که هرکدام از ما از اقامت در یک هتل در طول یک مسافرت داریم ، اغلب شیرین و فراموش نشدنی است. در ایران مؤسسات مختلفی اقدام به ارائه آموزش هایی در زمینه هتلداری نموده اند، اما به صورت آکادمیک کمتر دانشگاهی دانش مربوط به این شغل را ارائه داده است.

قفل هتلی چیست؟
۲۶۰

قفل هتلی چیست؟

همانطور که از نام آن پیداست قفل هتلی مناسب استفاده در هتل ها طراحی و ساخته شده است. قفل هتلی قابلیت صدور انواع کارت در تعداد بالا برای تمامی میهمانان، پرسنل، مدیر طبقه و مدیر هتل و حتی خدمه هتل را دارا بودهو مجهز به نوعی نرم افزار مخصوص از بابت مدیریت سیستم قفل هتلی و نیز صادر کردن کارت (قفل هتلی کارتی) که توسط این نرم افزار انجام میگیرد.

هتل سبز چیست و به چه معنا است ؟ (قسمت دوم)
۱۰۱

هتل سبز چیست و به چه معنا است ؟ (قسمت دوم)

هتل سبز بودن در واقع دو معنی دارد: هم برای محیط زیست و هم جیب مالکش سودمند است و این خوب است که هر مجری که کار مفیدی انجام میدهد، خود نیز از آن بهره مند خواهد شد. و در نتیجه میبینیم که هزینه ها کاهش می یابد و بهره وری افزایش یافته و منجر به خروجی بهینه شده میگردد.

اصلاحات اختصاصی خانه داری هتل
۱۰۶

اصلاحات اختصاصی خانه داری هتل

هتل ها اماکن بین المللی میباشند . برای آنکه در این صنعت به عنوان مدیر هتل و یا شاغل در یکی از بخش های هتل مشغول بکار شوید نیازمند دانستن برخی واژگانی تخصصی این صنعت میباشید که قالبا برای آن ها معنی فارسی یافت نمیشود .

نکته های قبل از نورپردازی کابینت
۶۴

نکته های قبل از نورپردازی کابینت

چند سالی است نورپردازی کابینت به‌صورت حرفه‌ای و گسترده مورد توجه قرار گرفته است. استفاده از این سبک دیزاین در طراحی دکوراسیون آشپزخانه بسیار مهم هست. هیچ‌کس نمی‌تواند تأثیر نورپردازی را در بهتر جلوه دادن کابینت و فضای آشپزخانه نادیده بگیرد.

چند نمونه طراحی داخلی لابی هتل، با سبک های متنوع
۶۲

چند نمونه طراحی داخلی لابی هتل، با سبک های متنوع

در طراحی هتل ها باید توجه داشت که محیط آن به گونه ای طراحی شود تا مورد پسند افراد با سلایق خاص باشد. لذا در دکوراسیون و طراحی داخلی آن باید دقت و حساسیت زیادی به خرج داد تا افراد بیشتری برای اقامت در آن جذب شوند.

آشنایی با دستگاه اسپرسوساز
۹۲

آشنایی با دستگاه اسپرسوساز

یکی از اولین سوالاتی که اغلب افراد هنگام شروع راه اندازی یک کافی شاپ دارند این است که از بین طیف گسترده لوازم کافی شاپ موجود در بازار داشتن کدام موارد الزامی است و از آن جایی که اغلب لوازم کافی شاپ قیمت نسبتا بالایی هم دارند دقت در انتخاب موارد کلیدی بسیار مهم است.

آداب سرو غذا که خدمه باید بیاموزند
۸۷

آداب سرو غذا که خدمه باید بیاموزند

در یک رستوران عالی قوانین و استاندارهای بی شماری برای خدمه و پرسنل حاکم است. از خدمت­ رسانی به مشتریان گرفته تا قرار دادن ظروف و طرز ایستادن. ممکن است برخی از این اصول مانند لبخند زدن و مودب بودن برای افراد باتجربه امری عادی باشد اما افراد تازه­ کار باید آداب و رسوم را بیاموزند.

Copyright @ 2011 HaeriGroup.All Rights Reserved
/ طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
wit icon haerigroup log icon icon icon