وفاداری مشتریان در رستوران

وفاداری مشتریان در رستوران

۶۶

مدیران بزرگ در هر شغلی با مشتریان خود وقت میگذرانند. Joe صاحب رستوران و سرآشپز است.او در محیط آشپزخانه بسیار راحت است اما بر این باور است که باید در صحنه حضور داشته باشد و با مهمانان خود صحبت نماید، و بازخورد آنها را دریافت کند و طوری رفتار نماید که آنها میزان قدردانی Joe را حس کنند.

روال فکری او به این صورت است:"افرادی مانند: Bobby Flay, Wolfgang Puck and Emeril Lagasse با ماندن در آشپزخانه موفق نشدند.

تقاط قوت خود را بشناسید.(بدانید در چه زمینه ای مهارت دارید) Joe سعی نمیکند چیزی باشد که نیست. رستوران او در مرکز رستوران های سطح بالا و گران قیمت قرار دارد. او ممکن بود وسوسه شود و سعی کند محیط مجلل تری بسازد و قیمت ها را افزایش دهد تا مشابه همسایگانش شود.

قیمت منطقی است و تجربه آن که شامل محیط و دکور است، دقیقا مطابق انتظارات مشتری است.Joeچیزی گفت که دریافتم اینها هدفمند بوده اند.او گفت:" ما بهترین غذاخوری نیستیم، ما جالبترین رستوران هستیم."

حس خاص بودن به مشتری بدهید. یک شب خانمی به رستوران آمد تا تولد ۹۰ سالگی اش را جشن بگیرد. وقتی Joe این قضیه را فهمید لحظه شماری میکرد که بیرون برود و به او تولدش را تبریک بگوید.، اما علاوه بر این اصرار کرد که برایش شام بخرد.

این چیزی بود که گفت:" ,وقتی من ۹۰ ساله شوم دلم میخواهد کسی برایم شام بخرد( کسی من را به شام دعوت کند) این کاری است که مادرم میکرد و نه تنها این بلکه او در کنار شما مینشست و شام میخورد.

بدیهی است که Joe شغل رستوران داری را دوست دارد. او عاشق آشپزی است و به اندازه ی شغلش به مشتریانش هم اهمیت میدهد. وقتی احساس و شور و شوق و توانایی و مهارت با هم ترکیب شوند نتیجه آن برد قطعی است.

ثبت نظرنظرات سایر کاربران
    Copyright @ 2011 HaeriGroup.All Rights Reserved
    / طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
    wit icon haerigroup log icon icon icon