وظایف انباردارهتل

وظایف انباردارهتل

۳۴

انباردار هتل باید به کار انبارداری وارد و کاملاً با آن آشنا باشد، زیرا نگهداری از تجهیزات هتلی بسیار مهم بوده و اگر این کار به درستی انجام نشود میتواند باعث سلب آسایش مهمانان و مسافران هتل شود.

مهمترین وظایف انبار دار هتل

۱. هر جنسی که پس از خرید وارد هتل می‌شود، انباردار باید آن را تحویل بگیرد و قبض انبار صادر نماید. مأمور یا مباشر خرید با در دست داشتن نسخه‌ای از این قبض انبار که به منزله رسید است می‌تواند به حسابداری مراجعه و بهای اجناس خریداری شده را دریافت دارد و بدون ارائه قبض انبار و صورت حساب، حسابداری مجاز به پرداخت پول به مأمور خرید نمی‌باشد. بدیهی است قبلاً مبلغی به فراخور نیازهای ضروری هتل به عنوان تنخواه گردان در قبال اخذ رسید باید در اختیار مباشر خرید گذاشته شود.

۲. برای هر جنسی که از انبار بر حسب درخواست‌های مسئولان قسمت‌ها خارج می‌شود، حواله انبار صادر می‌شود و جنس تحویل داده شده از موجودی کسر می‌شود.
کار انبارداری از نظر تحویل گرفتن جنس و توزیع آن به قمست‌های مختلف باید با اجرای سیتسم کارت عملی گردد، یعنی برای هر نوع جنس، کارتی به نام آن جنس اختصاص می‌دهند. در این کارت اجناس و کالاهائی که وارد انبار شده و سپس به تدریج با یک‌جا به انبارها یا قسمت‌های دیگر تحویل می‌‌گردد ثبت می‌شود و ستون مانده همواره نشان دهنده موجودی آن جنس معین در انبار است. (نمونه کارت باید قبلاً چاپ و در اختیار انبارداران گذاشته شود).

انباردارد باید از نظر پیش‌بینی و احتیاط و مآل اندیشی، موجودی انبار را همیشه مورد بررسی قرار دهد و توجه داشته باشد که با تمام‌شدن جنس، کالاها مختلف نماند. یعنی قبل از اتمام هر جنس، سفارش خرید آن را بدهد. البته در تدارک و خرید اجناس برای مصارف بعدی باید حتی‌الامکان حداکثر ارقام اجناس در نظر گرفته شود.

البته تعیین ارقام هر جنس مورد نیاز برای خرید، از نظر حداقل و حداکثر یا حد متعارف و متعادل آن، بستگی به میزان حجم مصرف هتل دارد. انبارهای هتل باید طرف صبح تا ظهر برای تحویل اجناس، آماده و مشغول کار باشد و این موضوع باید به اطلاع کلیه قسمت‌های هتل برسد تا سعی کنند احتیاجات خود را در موقع معین دریافت کنند و از مراجعات مکرر به انبار، و اتلاف وقت زیاد خودداری کنند. در پایان هرماه، صورتی از کلیه وسایل و موادی که مصرف گردیده، به حسابداری فرستاده شود. انبار هتل لااقل هر پانزده روز یکبار توسط رئیس حسابداری یا کنترلر هتل مورد بازدید قرار گیرد و کنترل شود و این کنترل، مسلماً در صحت محاسبات و دقت بیشتر انبارداران مؤثر خواهد بود.

ثبت نظرنظرات سایر کاربران
    Copyright @ 2011 HaeriGroup.All Rights Reserved
    / طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
    wit icon haerigroup log icon icon icon