نکته های قبل از نورپردازی کابینت

نکته های قبل از نورپردازی کابینت

۱۸۹

چند سالی است نورپردازی کابینت به‌صورت حرفه‌ای و گسترده مورد توجه قرار گرفته است. استفاده از این سبک دیزاین در طراحی دکوراسیون آشپزخانه بسیار مهم هست. هیچ‌کس نمی‌تواند تأثیر نورپردازی را در بهتر جلوه دادن کابینت و فضای آشپزخانه نادیده بگیرد.

چندین گزینه برای نورپردازی کابینت مورد استفاده قرار می‌گیرد که در این نوشته با این روش‌ها و توضیحاتی در مورد هر یک می‌پردازیم.


چراغ فلورسنت

چراغ‌های فلورسنت نواری که در الکتریکی‌ها به فلورسنت زیر کابینتی شناخته می‌شوند، یکی از گزینه‌های موجود می‌باشند. نصب این چراغ‌ها بسیار ساده است و سیم کشی آن، بدون دردسر. از طرفی نور بسیار قوی دارند و به‌خوبی فضای اطراف خود را روشن می‌کنند.
از مزایای این لامپ می‌توان به پر نور بودن و راحتی در تعویض لامپ نام برد.
از معایب آن هم می‌توان به مصرف برق نسبتاً بالا نسبت لامپ‌های SMD و LED نام برد. یکی دیگر از مشکلات آن، شکننده بودن لامپ است. این لامپ‌ها ممکن است در اثر برخورد وسیله‌ای با آن، به راحتی بشکنند و موجب خسارت شوند. از دیگر معایب آن می‌توان به نور بسیار زیاد آن اشاره کرد. شما در فضای زیر کابینت نیاز به این شدت نور ندارید.
برای پوشاندن لامپ فلورسنت به گونه‌ای که در دیدرس نباشد، نیازمند به ایجاد پیشانی بلندتر هستید که شاید این امر موجب ایجاد اشکال در طرح گردد.


لامپ‌های هالوژن

در نمونه کارهای موجود خارجی نمونه‌های از این لامپ‌ها دیده شده است اما در واقع لامپ‌های هالوژن موسوم به هالوژن در ایران نیست. این لامپ‌ها در باکس خود جای گرفته‌اند و باکس لامپ به صفحه‌ی بالایی پیچ می‌شود. این لامپ‌ها در مدل‌های SMD و LED موجود هستند. نوع تابش لامپ هالوژن به‌صورت نقطه‌ای و متمرکز است.
اگر دوست داشته باشید از لامپ‌های بدون باکس استفاده کنید، نیاز دارید بدنه را سوراخ کنید که با این کار، عملاً از کارایی طبقه کم می‌کنید.
مزایا:
نور قوی و درخشان
نصب آسان و بدون دردسر
شکل زیبا و بدون دردسر
معایب:
در این لامپ‌ها پرتاب نور به‌صورت متمرکز است و برای ایجاد فضایی کاملاً نورانی، مجبور هستید از تعداد زیادی از لامپ هالوژن استفاده کنید.


لامپ‌های LED با SMD

این مدل از لامپ‌ها به لامپ ریسه‌ای معروف هستند. لامپ‌های ریسه‌ای هم به شیلنگی و نواری تقسیم می‌شوند.
نوع نور شیلنگی را معمولاً در نورپردازی سقف کاذب، دیده‌اید که بسیار زیباست. اما این لامپ‌ها به‌واسطه شکل خاصی که دارند، به‌سادگی قابل نصب در زیر کابینت نیستند. البته اگر در بالای کابینت تمایل به استفاده از لامپ داشته باشید، می‌توانید از لامپ‌ها شیلنگی استفاده کنید.
در قسمت زیر کابینت بهترین گزینه استفاده از لامپ نواری اس ام دی است. این لامپ‌ها معمولاً به‌صورت پشت چسب‌دار هستند و می‌توانید به‌راحتی در هر نقطه‌ای که مد نظر دارید، این نوارها را بچسبانید.
مزایا:
قابل استفاده از در بخش‌های مختلف کابینت، بدون محدودیت
مصرف برق بسیار پایی
یکپارچگی در تابش نور
بسیار امن و بی‌خطر
هزینه پایین در اجرا
معایب:
دردسر بیشتر در سیم کشی
امیدواریم این نوشته مورد توجه شما قرار گرفته باشد. شما هم میتوانید دیدگاه و تجربه خود در در این زمینه در قسمت دیدگاه ها ارسال کنید.
در ادامه ایده های بیشتر مشاهده کنید.

ثبت نظرنظرات سایر کاربران
    Copyright @ 2011 HaeriGroup.All Rights Reserved
    / طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
    wit icon haerigroup log icon icon icon