نقش نور وچگونگی نور پردازی در دکوراسیون فست فود و کافی شاپ

نقش نور وچگونگی نور پردازی در دکوراسیون فست فود و کافی شاپ

۳۵۱

در طراحی و اجرای دکوراسیون یک فست فود یا کافی شاپ نوع نور پردازی یکی از نکات بسیار مهم میباشد که باید به آن توجه خاصی نمود. بازی با نور به اشکال مختلف می تواند در نمای ظاهری فضاتاثیرگذار باشد.


استفاده از تکنیک کوتاه یا بلند جلوه دادن ارتفاع یک فضا به واسطه نور پردازی

در یک محیط برای بلند تر نشان دادن ارتفاع یک سقف میتوان از چراغ های پایه دار کهروی که بر روی زمین قرار می گیرند یا چراغ های دیواری که نور را به سقف می تابانند استفاده کنید. روشن کردن سقف آن را بلندتراز آنچه هست نشان می دهد.
برای کوتاه تر جلوه دادن ارتفاع محیط و صمیمانه تر کردن آن نور را از سقف دور نگاهدارید و برای روشن کردن فضا از چراغ های دیواری که نور رابه پایین می تابانند و آباژورهایی با کلاه های سر بسته استفاده کنید. همچنین جلب توجه بیننده به تابلوها و عناصر دکوراتیوی که در ارتفاع کم روی دیوارها نصب شده باشند میتواند تاثیر بسزایی در کوتاه تر نمایاندن ارتفاع محیط داشته باشد.

چیدن مجموعه هایی از وسایل تزئینی روی سطوح پایین یا بر روی زمین و روشن کردن آنها با نوری متمرکز ازبالا در فست فود یا کافی شاپ هم همین اثر را دارد.

برای کنترل نور در محیط های بسیار روشن و آفتابی از سطوح مات به منظورجذب نور و پیشگیری از انعکاس ناخواسته آن بهره بگیرید. به خاطر داشته باشید سطوح صیقلی مثل شیشه، فلز، کاشی و رنگهای روغنی نور را منعکس می کنند و در نتیجه بر شدت نور فضامی افزایند و ارتفاع را بلندتر جلوه می دهند. در مقابل سطوح مات و بافت دار بیشتر نور را جذب می کنند. همچنین هرچه سطوح تیره تر باشند مقدار بیشتری از نور را جذب میکنند.


تکنیک نورپردازی برای وسیع تر نشان دادن فضای فست فود و کافی شاپ

در این تکنیک به منظور وسیع تر نشان دادن فضایی باریک و بلند کانون توجه را دیوار انتهایی فضا قراردهید.اگر می خواهید یک فضا بزرگتر به نظربرسد دو دیوار روبه رو به هم را با تاباندن نور کاملا روشن کنید به این ترتیب فاصله آنها بیشتر به نظر می رسد.و با عث میشود فضای داخلی وسیع تر به چشم برسد.


تکنیک برای گرم و صمیمی کردم محیط فست فود یا کافی شاپ

برای اینکه فضایی را گرم و صمیمی جلوه دهید از چراغ های رومیزی متعدد استفاده کنید. توجه داشته باشید ازکلاهک هایی با رنگ های گرم برای این چراغ ها بهره بگیریدتا فضا را با نوری گرم و جذاب روشن کنند به عنوان مثال به جای کلاهک سفید از کلاهک های عاجی یا نباتی استفاده کنید.تا ترکیب نور و رنگ کلاهک نوری گرم را ایجاد کند.

نکته بسیار مهم بعدی در نور پردازی فست فود و کافی شاپ تعیین شدت روشنایی محیط میباشد.. برای هر ناحیه تامین روشنایی خاص باید میزان منابعی از شدت روشنایی ایجاد شود.

شدت روشنایی در سراسر ناحیه ای که تامین روشنایی آن مدنظر است باید به طور معقولی یکنواخت باشد. این بدان معنی است که سر تا سر اتاق باید به میزان مناسبی روشن شود. این امر به منظور اجتناب از ایجاد نواحی تاریک با وسعت زیاد است که ممکن است در حالتی که شخص بایستی از ناحیه تامین روشنایی مربوط به خود به اطراف نگاه کند بر تطابق چشم اثر بگذارد.شدت روشنایی باید با استانداردهای مربوطه انتخاب شود.و این موضوع بستگی به منابع نور مورد استفاده در فضا دارد.

ثبت نظرنظرات سایر کاربران
    Copyright @ 2011 HaeriGroup.All Rights Reserved
    / طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
    wit icon haerigroup log icon icon icon