نقش مدیریت کارکنان رستوران

نقش مدیریت کارکنان رستوران

۵۱

اداره کردن یک رستوران کار جدی و زمان بری است که نیازمند تعهد ، سخت کوشی ،واقع گرایی و درک صحیح است .شما با گسترش و انجام یک سری از نقشه ها ، سیاست ها و روش های کامل و حساب شده می توانید گرداندن رستوران را بسیار ساده کنید .

به عنوان یک مدیر ، همیشه بهتر است با کارکنان خود آگاهانه رفتار کنید تا فضای سالمی ایجاد شود و شما مطمئن شوید همه برای رشد رستوران همکاری می کنند و برای جلب مشتری بیشتر دل میسوزانند .

یک قسمت از مدیریت موفق رستوران ، مدیریت کارکنان و رسیدگی به امور حرفه ای و شخصی آن هاست . داشتن کارکنانی که مهارت های لازم را بلد هستند و از دانش کافی برخوردارند باعث می شود که آن ها به رشد و پیشرفت رستوران شما کمک کنند و حتی راهکار ارائه دهند .اطمینان یابید که آن ها به امور معمولی خوب تسلط دارند و آن ها را ترقیب کنید تا به دنبال یادگیری مهارت های خارجی و جدید هم باشند .
در این صورت :
-کمتر لازم می شود خودتان از نزدیک تمام عملکرد رستوران را چک کنید .
برای مثال ، مطمئن شوید تمام کارکنان کاملاً توجیه شده و صلاحیت این را دارند تا ظرف های غذا را آماده و پورشن های غذا را اندازه گیری کنند .
-آموزش دادن هم چنین کمک می کند تا شما بتوانید انتظارات خود را از کارکنانتان نشان دهید .
-اگر کسی خیلی تقلا می کند و به مشکل خورده است ، قبل از اینکه او را امتحان کنید به وی آموزش دوباره بدهید .


۱-اعتماد کن

یک اعتماد سالم و دوطرفه کلید مدیریت رستوران بدون حضور فیزیکی و دائمی شماست .اگر شما کمی اعتماد را در کار خود کشف کردید معمولاً این اعتماد را چند برابر به شما بر میگردانند .
-برای مثال شما می توانید پیش خدمت های خود را بعد از یک آموزش کوتاه مسئول رسیدگی به شکایات و بدخلقی های کوچک مشتریان خود کنید .
-اطمینان یابید که کارکنان توجیه شده باشند که چه اموری را به شما ارجاع دهند و چه اموری را خودشان حل و فصل کنند .


۲-انگیزه بده

در مدیریت رستوران برای اینکه بهترین استفاده را از توانایی های کارکنانتان ببرید مهم است که آن ها را با انگیزه و پرانرژی نگه دارید . راه های زیادی برای این امر وجود دارد . یکی از راه ها این است که آن ها را در اموری فراتر از شغل معمول خود نیز دخالت دهید . ایده های آن ها را بپرسید و اجازه دهید در برخی از جلسات مهم شما شرکت کنند و برای حل مشکلات راه حل ارائه دهند .

-مطمئن شوید همه حق رأی دارند و اجازه دارند در موفقیت رستوران مشارکت داشته باشند .
-مطمئن شوید که کارکنان علاوه بر شکست ها در موفقت ها هم مسئولیت داشته باشند . در واقع این مشارکت کار همه است که به نتیجه می رسد .


۳-حمایتگر باش

آگاهی از شرایط شخصی کارکنانتان و همدردی با نیازهای آن ها یک ساختمان مستحکم از رابطه شما و کارکنانتان می سازد که موجب می شود آن ها هم به دغدغه های شما درباره رستوران اهمیت دهند و حس مسئولیت پذیریشان بیشتر شود .

کارکنان شما در کنار مسئولیت های شغلیشان ممکن است درگیری هایی در ارتباط با هزینه کالج فرزندانشان ، پرداخت اجاره خانه و یا مسئولیت های همسری یا پدر و مادری داشته باشند . هنگام برخورد با آن ها این موضوع را در ذهن داشته باشید تا با آن ها منصف تر برخورد کنید .
اگر شما در این مورد یک الگوی خوب برای دیگران شوید کم کم می بینید که کارکنانتان هم به جای هم سرکار می مانند ، از یکدیگر حمایت می کنند ، در کارها به هم کمک می کنند و به این ترتیب شما یک مجموعه یک پارچه و منظم دارید که به راحتی از هم نمی پاشد .

ثبت نظرنظرات سایر کاربران
    Copyright @ 2011 HaeriGroup.All Rights Reserved
    / طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
    wit icon haerigroup log icon icon icon