مواردی که هتل محل اقامتتان به شما نخواهد گفت (بخش دوم)

مواردی که هتل محل اقامتتان به شما نخواهد گفت (بخش دوم)

۱۶۹

رجوع به میز رزرواسیون هتل و پر نمودن فرم‌ های مربوطه، هیچگاه آسان نیست، پس چرا گاهی اوقات می‌ خواهید که چنین لحظه مضطربی را در زمانیکه مقابل این سرویس قرار می ‌گیرید تا اطلاعات مربوطه را تکمیل کنید، تجریه نمایید؟

دلیل پر نمودن این گونه فرم ‌ها این است که ما اطمینان داریم، پرسنل هتل بیشتر از خود ما آگاه هستند که چه چیزهایی موجبات نارضایتی و آزارمان را فراهم می آورد. اکثر هتل‌ ها و پرسنل آنها خواستار اقامت خوبی برای شما هستند، امّا، این بدین معنی نیست که آنها به شما اجازه ورود به هر مکانی را بدهند؛ به طوری که به دقت نمایشگر کامپیوتری سیستم رزرواسیون را رصد کرده و کلیدهای پلاستیکی در‌ها را رمزدار می ‌کنند. با ما همراه باشید تا در زیر به برخی از مواردی که هتل ‌تان به شما نخواهد گفت و یا شاید نمی‌خواهد که بدانید، اشاره می‌ کنیم.

۵. کارمندان هتل، کارت‌ ها را نگه می‌ دارند

همان کارمندانی که دستمزد کافی دریافت نمی‌ کنند، در حقیقت اکثر تصمیمات مهم و حساس را در مورد رزرواسیون شما اتخاذ می ‌نمایند. به این ترتیب، تصویر کنید فردی که به شرکت شما برای یک محصول ۱۵۹ دلار پرداخت می ‌کند‌، شرکت ‌تان را در مورد بعضی چیزهای کوچک و بی اهمیت سرزنش کند، شما با او چگونه رفتار می ‌کنید؟ شما احتمالا به او می‌ گویید “خیلی خوب، البته” و او می ‌تواند پولش را پس بگیرد و محصول دیگری از جایی دیگر خریداری کند. پرسنل هتل امکان ندارد به شما بگویند که پول ‌تان را پس بگیرید (گرچه اگر به اندازه کافی اصرار کنید و فشار بیاورید، آنها مجاز به انجام آن خواهند شد)، امّا؛ آنها قطعاً به شما اتاقی با روشنایی بالا و سرو صدای کم خواهند داد.

۶. این امکان وجود دارد که سابقه پرسنل هتل بررسی نشده باشد

چه تعداد از بازدید‌کنندگان و میهمانان هتل تجربه ‌ای بدون مزاحمت از سوی پرسنل هتل داشته ‌اند، بدیهی است که اکثر کارگران هتل بسیار درستکار هستند، امّا؛ باید بخاطر داشته باشیم که امکان بررسی پیشینه و تحقیق گسترده یا یررسی ‌های شدید برای تمام کارکنان هتل وجود ندارد. به همین دلیل، اطمینان حاصل کنید که اشیای گران قیمت خود را در مکان های ایمن هتل نگهداری کنید.

۷. توصیه‌ های دربان هتل ممکن است کاملا بی ‌طرفانه نباشد

هنگام راهنمایی میهمانان توسط دربان، توصیه به برخی موسسات و نه اشخاص حقیقی برای هتل‌ ها تقریبا یک تمرین روزمره است. هتل ممکن است با یک رستوران محلی داد و ستد داشته باشد یا صاحب هتل ممکن است مالک رستوران نیز باشد، همچنین امکان دارد به دربان هتل به جهت دادن توصیه ‌هایی درباره موسسات خاص، پاداش‌ هایی در نظر گرفته شود. تاکتیک قابل قبول این است که در مورد رستوران ‌های اطراف، پرس و جویی در مکان‌ های مجاور هتل انجام گیرد، سپس بطور خاص درباره آنها سوال شود. قبل از تماس با دربان هتل، بررسی سریع تلفن همراه‌تان، می‌ تواند به آنچه که باید پرسیده شود و اینکه چه اطلاعاتی درست هستند، کمک قابل توجهی نماید.

۸. اتاق شما ممکن است که مرتب باشد، امّا؛ خیلی تمیز نیست

مستخدمان هتل ممکن است روزانه ۱۰ تا ۳۰ اتاق را تمیز کنند و اغلب مجبورند به سرعت کار کنند. تمیز کردن هر اتاق بیشتر به معنی مرتب کردن تخت ‌خواب ‌ها و جایگزین نمودن چیزهایی مثل شیشه‌ ها، حوله ‌ها و فنجان ‌های قهوه است که در طول شب استفاده شده ‌اند، به همین دلیل است که چک کردن مینی بار حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زمان می‌ برد. به تخت خواب و حمام خودتان فکر کنید، چه مقدار زمان برای تمیز کردن آن نیاز دارید؟ به عبارتی اتاق تان چقدر تمیز است.

۹. اکثر چیزها در اتاق اصلاً تمیز نیستند

اتاق خواب هتل معمولا شامل قهوه ساز، دستگیره ‌ها، رومیزی ‌ها و کنترل تلویزیون است و البته اگر شما آدم محتاطی هستید باید در مورد مبل‌ ها و تختخواب ‌ها مراقب باشید، چون افراد مکرراً با لباس‌ های کثیف روی آنها می‌نشینند.

۱۰. روپوش رختخواب اهمیت دارد

هتل‌ ها روپوش رختخواب‌ های اصلی خود را بطور مکرر عوض می ‌کنند، امّا؛ من این را مکرراً شنیده ‌ام که روی روپوش رختخواب‌ های هتل‌ ها دراز نکشید.

ثبت نظرنظرات سایر کاربران
    Copyright @ 2011 HaeriGroup.All Rights Reserved
    / طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
    wit icon haerigroup log icon icon icon