معرفی شغل متصدی پذیرش هتل

معرفی شغل متصدی پذیرش هتل

۳۹۵

یک پذیرشگر در هتل وظیفه دارد تا به میهمانان کمک نماید تا فرآیند رزرو خود در هتل به انجام برسانند. اگر شما از ارتباط با دیگران و کمک به آنها لذت می برید و به محیط هتل علاقه دارید، این شغل مناسب شماست.

متصدی پذیرش هتل (فرانت آفیس) فردی است که با انواع واحدهای اقامتی اعم از هتل ها و متل ها و...و امکانات آنها آشنایی داشته و مهارت خوبی در جلب میهمانان، پذیرش و ارائه خدمات مطابق با خواسته آنها دارد. پذیرش گر هتل به مهمانان خوش آمد گفته، وضعیت رزرو اتاق ها را مدیریت و به درخواست های مهمانان در طول اقامت پاسخ می دهد. کلیه کارهای مربوط به اطلاع رسانی، رزرواسیون، پذیرش و خروج میهمانان بر عهده پذیرش گر هتل می باشد. در واقع بخش پذیرش، قلب یک هتل محسوب می شود، زیرا اولین برخورد میهمان با پرسنل هتل در این بخش صورت می گیرد.
بر اساس آمار منتشر شده از سوی اداره آمار کل ایالات متحده آمریکا این شغل تا سال ۲۰۱۸ با رشد ۱۴ درصدی روبرو خواهد شد . این امر فرصتی بینظیر برای افرادی که تمایل دارند تا به عنوان پذیرشگر در هتل ها مشغول به کار باشند را فراهم میاورد.


پذیرش گر هتل باید با نحوه بررسی درستی و اعتبار انواع کارت های شناسایی اعم از کارت ملی، شناسنامه، گذرنامه و...میهمانان آشنا باشد. همچنین باید انواع روش های رزرواسیون را شناخته و مراحل مختلف هر کدام را در هنگام نیاز به خوبی انجام دهد.
هتل ها مکانی بین المللی محسوب میشوند که از کشورهای مختلف میهمانان را پذیرش مینمایند لذا یادگیری زبان دوم برای شما مزیت بزرگی محسوب میشود.یادگیری زبان دوم (ترجیحا زبان انگلیسی) به قدرت ارتباطی شما کمک میکند لذا شما میتوانید دوره های فشرده مکالمه زبان انگلیسی را بگذرانید.

پذیرش گر هتل به صورت شیفتی کار می کند. در هتل های بزرگ معمولا سه شیفت ۸ ساعته و در هتل های کوچک و مهمانپذیرها دو شیفت کاری وجود دارد.


وظایف متصدی پذیرش هتل

- خوشامدگویی به میهمانان درهنگام ورود همراه با احترام و ادب فراوان
- انجام کارهای مربوط به رزرو اتاق برای مشتریان از طریق تلفن، ایمیل، فکس، نامه و یا حضوری
- انجام کلیه کارهای لازم در هنگام ورود و خروج مهمانان از جمله گرفتن مدارک شناسایی معتبر از میهمان و بررسی صحت و اعتبار آنها، ارائه فرم مشخصات به میهمان و کمک به او در پرکردن آن، گرفتن و دادن کلید اتاق ها به میهمانان و ...
- توضیح کامل در مورد انواع اتاق های و امکانات هتل به میهمان و کمک به او در انتخاب اتاق مناسب و دادن کلید به او
- گرفتن و دادن پیغام به میهمانان
- پاسخگویی به درخواست های مختلف مهمانان
- پاسخگویی به سوالات مهمانان و دادن اطلاعات مورد نیاز به آنها
- بررسی و رسیدگی به پیشنهادات، مشکلات و شکایات میهمانان
- آماده کردن صورت حساب ها و تحویل پرداخت های مهمانان در هنگام ترک هتل
- همکاری با سایر کارکنان هتل برای ارائه خدمات بهتر به میهمانان

ثبت نظرنظرات سایر کاربران
    Copyright @ 2011 HaeriGroup.All Rights Reserved
    / طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
    wit icon haerigroup log icon icon icon