طراحی ظاهری ساختمان رستوران

طراحی ظاهری ساختمان رستوران

۱۱۳

در محیط های شلوغ و پرازدحام ورودی رستوران باید به گونه ای باشد که کاملا مشخص و مجزا به نظر آیدو جلب توجه نماید. این مسـأله به ویژه در مورد رستوران های حاشیه جاده ها(بین راهی)بسیار حایز اهمیت است.به طوری که اگر اتومبیل به سرعت از آنجا عبور کندتابلوی رستوران و سردر آن قابل مشاهده باشد.

تابلوی رستوران یکی از اجزای مهم در طراحی خارجی رستوران است و عامل مشخص کننده ای در نمای خارجی رستوران به شمار میرود زیرا موجب جلب توجه مشتری میشود.و طرح لوگوی رستوران که روی تابلو است در ذهن مشتری به عنوان نشانه رستوران باقی میماند.امروزه طراحان گرافیک بابهره گیری از رنگ و فرم خاص و نورپردازی میتوانندتاثیر بسیاربالایی بر تابلو و نمای رستوران بگذاردکه تصویری زیبا را درذهن مشتری خلق می کند.

تابلوی رستوران دارای چند مشخصه ویژه است:
۱-خوانا بودن حروف آن
۲-هماهنگ با طراحی ساختمان
۳-جاگیری تابلو درمناسب ترین محل و ساختمان

ورودی رستوران به نوعی باید با ساختمان های مجاور متفاوت باشد به طوری که طرح آن باعث متفاوت بودن ساختمان رستوران با رستوران های رقیب نیزاست.طرح خاص را حتی ممکن است مشتریان برای دوستان و آشنایان خود تعریف کنند تا انان را برای رفتن به رستوران شماترغیب کند به طوری که بعداز استفاده از رستوران برای بازگشت به آنجاترغیب شوند این نکته بستگی به کیفیت و کمیت غذا نیز دارد.

ظاهررستوران به شیوه های گوناگون برمشتری تاثیر میگذارد.مسلما مکان جغرافیایی دارای نقش تعیین کننده ای در طراحی معماری رستوران دارد.بدین معنا که طراحی رستوران کناردریا و شهری یابین شهری باهم متفاوت است.به همین جهت مشتری بر اساس مکان جغرافیایی رستوران انتظار طراحی خاصی را نیز در آن دارد.

اولین نگاه مشتری به بخش آشکار رستوران میباشدکه به ترتیب این روند را دربرمیگیرد
۱-ورودی و ظاهر ساختمان
۲-دکور
۳-طراحی میز و صندلی وچیدمان
۴-نورپردازی
۵-رنگ آمیزی
۶-کف سازی
۷-سرویس بهداشتی

مشتری جهت برگشت به رستوران شما سه نکته رادرنظر میگیرد

-لوکس ومجلل بودن رستوران
-قیمت منصفانه
-کیفیت غذا

اگر طراحی ظاهر ساختمان و تجهیزات مناسب نباشد مردم همیشه باشک وتردید غذا انتخاب میکنند.نوع طراحی رستوران باید به گونه ای باشد که پرسنل به سادگی بتوانند محیط رستوران را نظافت کنند و عوامل بهداشتی را رعایت کنند.

از رموز کلید موفقیت در طراحی"منحصربه فرد "بودن آن است.

درمورد رستوران های زنجیره ای عامل معماری و طراحی و آرم خاص است که به سرعت بامشتری ارتباط برقرار میکند.چشم انداز ساختمان بایدبه گونه ای طراحی شود که به راحتی قابل تقلید برای دیگران نباشد.وهرگز از قرینه سازی استفاده نکنند.بیشتر مواقع میتوان با آرایش هنرمندانه درختان و بوته ها ساختمان ها و محل های بدمنظره اطراف را از دید مشتری پنهان کرد.

انتخاب عامل بسیارمهمی در جذب مشتری است.مثل درب شیشه ای که نمایی از داخل را دراختیار مشتری که درحال ورود به رستوران است میگذارد یا درب چوبی که کنجکاوی شخص را برای دانستن اینکه پشت در چیست بر می انگیزد.

ثبت نظرنظرات سایر کاربران
    Copyright @ 2011 HaeriGroup.All Rights Reserved
    / طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
    wit icon haerigroup log icon icon icon