طراحی داخلی رستوران و افزایش مشتری

طراحی داخلی رستوران و افزایش مشتری

۷۷

طرح داخلی رستوران اولین چیزی است که مشتری با آن ارتباط برقرار میکند و میتواند اثر مثبت و یا منفی روی فرد داشته باشد. باید بدانیم که این تاثیر بسیار مهم است. گاه ممکن است فردی بدون اینکه به دنبال رستوران خاصی باشد، هنگام عبور از مقابل آن تحت تاثیر طراحی آن قرار بگیرد و برآن شود تا در این محل غذا میل کند.

طراحی داخلی یک رستوران تحت تاثیر عوامل متعدی است؛ اندازه و شکل سالن پذیرایی، مبلمان، چیدمان داخلی، ترکیب رنگ ها، نورپردازی و ... کافه تریایی که در یک کارخانه و یا مکانهای مشابه واقع شده است فضای وسیعی دارد، میزها و صندلی ها با اندازه و طرح استاندارد، رنگ آمیزی و نورپردازی ملایم و مطابق با آن مکان طراحی شده اند. در رستورانهای مجلل اگر چه فضاسازی به نحوی است که مشتری تمایل دارد زمان بیشتری را در رستوران سپری کند، طراحی داخلی بسیار راحت و دلپسند است. عناصر دیگری هم از قبیل تابلوها، عکسها و ... در رستورانها هستند که توجه فرد را به خود جلب میکند. میزها در فاصله بیشتری از یکدیگر قرار دارند، نوع صندلی ها و طرح قرار گرفتن آنها به نحوی است که فرد بتواند ساعات بیشتری را در رستوران سپری کند و در عین حال احساس آرامش خود را از دست ندهد. طراحی داخلی یک رستوران آنقدر مهم است که نتوان به سادگی از کنار آن گذشت در بیشتر موارد می بایست با یک طراح حرفه ای مشورت کرد.


جو رستوران

توضیح و تشریح جو مسایل مربوط به جو رستوران اندکی دشوار است و اغلب از آن به عنوان فاکتوری ناملموس یاد میشود که شاید جزء مواری باشد که ناخواسته بهیشترین تاثیر را روی مشتری میگذارد. همهی رستورانها جو مشابه و یکسانی ندارند، برخی از مدیران و مسئولان رستورانم تلاش میکنند عمداً جو متفاوتی را ایجاد کنند. به عنوان نمونه رستورانهای مجلل اغلب جو رسمی دارند و این حس را در نحوه پوشش کارمندان و پرسنل، دکوراسیون، خدمات رسانی، افرادی که در این رستوران رفت و آمد میکنند و ... القاء میکند.

برخی از رستورانهایی که در سطح پایین تری قرار دارند سعی دارند تا جو دوستانه و راحتری را بجود بیاورند. از عوامل قابل ذکر، محل قرار گرفتن رستوران است. در محل یابی یک رستوران نه تنها بازار فعلی بلکه بازار آتی آن می بایست مورد توجه و بررسی قرار بگیرد. مثلاً رستورانهایی وجود دارند که در میان کارخانه جات و شرکت های یزرگ تجاری قرار گرفته اند، چرا که در ساعات نهار و شام و ... کلیه ی کارکنان و پرسنل برای تهیه غذای خود به این مکان مراجعه میکنند و این امر به شدت بر درآمد رستوران تاثیر می گذارد. نحوه دسترسی به رستوران یعنی اینکه داخل یا خارج شهر باشد، نزدیک به وسایل حمل و نقل شهری باشد یا خیر، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.لازم به ذکر است در بوجود آمدن جو مناسب برای رستوران نحوه پوشش پرسنل، تعداد کارکنان، قدرت و مهارت افراد در خصوص مسئولیت هایشان، سن، ملیت و .... بی تاثیر نمی باشد.

ثبت نظرنظرات سایر کاربران
    Copyright @ 2011 HaeriGroup.All Rights Reserved
    / طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
    wit icon haerigroup log icon icon icon