صرفه جویی در آشپزخانه فست فود

صرفه جویی در آشپزخانه فست فود

۲۲۵

صرفه جویی انرژی در آشپزخانه فست فود صرفا این نیست که بخواهید به محیط زیست کمک کنید. علاوه بر آن، شما در مخارج خود هم صرفه جویی خواهید کرد چیزی که همه ما به دنبال آن هستیم. اما حالا چطور باید آشپزخانه فست فود خود را از لحاظ انرژی بهینه تر کنید؟ در این مقاله خواهید دید که چطور می توان این کار را انجام داد.


آن را تمیز نگه دارید

آشپزخانه فست فود شما باید در همه حال تمیز باشد. چرا که همان جایی است که تمام خوردنی ها را درست می کنید. اما هم چنین باید حواستان باشد که برای حفظ انرژی هم باید آن را تمیز نگه داشت. اگر ماهیتابه سوخته دارید باید کاملا آن را بشویید به طوری که کف آن کاملا برق بزند. بدین ترتیب حرارت کمتری هم ماهیتابه برای پخت غذا نیاز دارد. در مقابل، هرچقدر کثیف تر باشد انرژی مصرفی شما هم بالاتر می رود.


وسایل مهم هستند

حتما تجهیزات فست فودی تهیه کنید که از نظر انرژی بهینه کار می کنند. معمولا با بر چسب انرژی متوجه این قضیه خواهید شد. مثلا استفاده از فر ریلی گازی به شما در صرفه جویی در مصرف برق کمک ویژه ای خواهد کرد.


وسایل آشپزی

به طور کلی توصیه می کنیم تا به دنبال وسایل آشپزی با صفحه تخت باشید چرا که حرارت یکنواخت تر و در نتیجه بهینه تر در این ظروف پخش می شود. در مقابل، ظروف قوس دار ۵۰ درصد انرژی بیشتری مصرف می کنند.
در ضمن ماهیتابه هایی که کفشان مسی است سریع تر گرم می شوند و پس از لحاظ انرژی مقرون به صرفه تر هستند.


تهیه غذا

برخی از افراد دوست دارند مثلا فر را برای آماده سازی ظروف زود روشن کنند، اما باید بدانند که فقط انرژی را هدر می دهند. پس مثلا باید اول به کمک روش های دیگر غذا را یخ زدایی کرد و بعد آن را در فر گذاشت.

ثبت نظرنظرات سایر کاربران
    Copyright @ 2011 HaeriGroup.All Rights Reserved
    / طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
    wit icon haerigroup log icon icon icon