شناسایی کافی شاپ خوب

شناسایی کافی شاپ خوب

۱۱۱

برای همه ما پیش آمده است که بخواهیم تشخیص بدهیم که یک کافه بهتر از کافه مورد علاقه مان هست یا نه ، نحوه مقایسه قهوه و محیط و یا فضا ، معیارهای سنجش چیست؟اولین مقوله ای که توجه مهمان را ، در بدو ورود جلب می کند ، طراحی دیزاین ، فضا و چیدمان محیط پذیرایی است. در واقع چشمگیر ترین مطلب برای یک کافه نشین ، فضا ، رنگ استفاده شده و مهمترین مورد ، فاصله بین میزها با یکدیگر است.

این فاصله نباید به قدری باشد که حالت خالی یا اصطلاحا کچل به فضا بدهد و از طرفی نباید به قدری نزدیک باشد که صحبت میز کناری ، تداخلی با مکالمه شما و همراهتان باشد.


تیم مدیریت کافه

نکته دوم ، تیم مدیریت کافه می باشد. در واقع ، اگر کافه را به هرمی تشبیه کنیم ، در راس این هرم ، مدیریت کافه قرار دارد که وظیفه گرداندن کافه به عهده او می باشد. اگر روزی عزیزی در میز کناری شما ، به قدری بلند صحبت می کرد ، یا به هرنوعی حریم میز شما را برهم می زد ، کاملا این حق را به خود بدهید که به مدیریت تذکر بدهید.


این یک حقیقت است که بقای کافه مورد علاقه تان ، کاملا رابطه مستقیم با میزان رضایت شما ، از پرسنل کافه دارد. این شما هستید که مالک حقیقی کافه پاتوق تان هستید.


قهوه و باریستا

نکته بعدی که باید مورد توجه قرار داد ، سرویس دهی کافه می باشد. مهمترین عامل و آیتم یک کافه ، قهوه و قهوه چی کافه می باشد. اگر زمانی به یک کافه رفتید و یک قهوه برای مثال اسپرسو ، سفارش دادید و صدای آسیاب شدن قهوه به گوش نرسید ، بی معطلی از خوردن قهوه تان صرف نظر کنید. قهوه آسیاب شده ، تنها برای چند ساعت امکان استفاده دارد و از دیدگاه حرفه ای ، بیش از دو دقیقه ، قهوه آسیاب شده ، به تدریج ویژگی عطر آگین بودن خود را از دست می دهد.

میزان سنجش یک قهوه چی ، فوم شیر است. این که نوشیدنی شیردار شما ، با حجمی از کف برایتان سرو شود ، میزان مهارت نیست. بلکه حجم فوم شیر بستگی به سفارش شما دارد.

بقای کافه مورد علاقه تان ، کاملا رابطه مستقیم با میزان رضایت شما ، از پرسنل کافه دارد. این شما هستید که مالک حقیقی کافه پاتوقتان هستید.


میزان سنجش یک قهوه چی ،‌فوم شیر است. لاته آرت ، تنها نوعی تزئین است.
برای مثال اگر کافه لاته سفارش دادید ، این را به خاطر بسپارید که تنها به اندازه ی نوک قاشق چای خوری باید فوم داشته باشد و فوم نیز ، طعم دلپذیری باید داشته باشد. لاته آرت ، تنها نوعی تزیین است ، لزوما یک قهوه چی که مهارت طراحی روی قهوه دارد ، کیفیت کار مطلوبی ندارد.
ظرف و ظروف مورد استفاده نیز به نوعی استاندارد دارند. معمولا قهوه های گرم ، داخل فنجان های سرامیکی سرو می شوند. بد نیست بدانید یکی از استاندارد های سرو قهوه ، شکلات تلخ کنار آن است. پس اگر به کافه ای رفتید و کنار قهوه تان شکلات سرو نشد ، نتیجه این است که نوشیدن قهوه برای بار دوم ، کمی دارای ریسک است.عموما طعم قهوه ، سلیقه است ، اما یاد آوری این نکته نیز کم اهمیت نیست که قهوه خوب ، همیشه تلخ نیست.


این طرز فکر که سیروپ ، کاملا بد و مضر است ، اشتباه است. اما سیروپ ، مکمل است نه پایه نوشیدنی.

برای نوشیدنی های سرد هم استاندارد ظرف و ظروف وجود دارد. برای مثال کوکتل ها دارای دو طیف لیوان هستند. جام های شراب خوری و لیوان های باریک و بلند.

برای تهیه نوشیدنی های سرد ، برای مثال ، موهیتو ، نیاز به مواد اولیه تازه است. اگر موهیتو تست کردید و تلخی زیر زبان تان حس کردید ، بدون شکر از لیمو تازه استفاده نشده است. این فرضیه که لوزومه ، سیروپ یا اسانس بد است و استفاده از آن تقلب است کاملا علط است. برای تغییر این فکر ، بد نیست بدانید که شربت زعفران ، نوعی سیروپ است، اما این را هم بدانید ، سیروپ مکمل است، نه پایه یک نوشیدنی.

ثبت نظرنظرات سایر کاربران
    Copyright @ 2011 HaeriGroup.All Rights Reserved
    / طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
    wit icon haerigroup log icon icon icon