سیب زمینی سرخ شده در فست فود

سیب زمینی سرخ شده در فست فود

۳۰۵

سیب زمینی سرخ شده یکی از جذاب ترین و پرطرفدارترین پیش غذاهای موجود در فست فود می باشد. از ویژگی های منحصر به فرد سیب زمینی در فست فود ترد بودن آن نسبت به سیب زمینی هایی است که در خانه تهیه می شود.


این سیب زمینی ها که در تمامی دنیا مخصوصا برند های معتبر مک دونالد، kfc ، پیتزا هات و غیره استفاده می شود و بسیار محبوب می باشد دارای ویژگی های منحصر به فرد زیر می باشد:

ابعاد و اندازه های یکسان: اگر شما توجه نموده باشید تمامی این سیب زمینی ها از نظر قطر عرضی یکسان بوده و لی از نظر اندازه طولی متفاوت می باشند که دلیل اصلی این مهم ابعاد نامتقارن و غیر مکعبی سیب زمینی می باشد. در مورد ابعاد قطر عرضی اندازه تیغه برش سیب زمینی در کارخانجات صنایع غذایی تعیین کندده می باشد که می تواند در ابعاد هشت در هشت یا ده در ده یا هر ابعاد دیگری استفاده گردد.

رنگ طلایی یک دست: سیب زمینی ها به رنگ طلایی تنها اختصاص به فست فودهایی دارد که از سیب زمینی های صنعتی استفاده می نمایند.البته این مهم بیشتر به نوع فراوری این محصولات در کارخانجات صنایع غذایی بر می گردد که در آنجا سیب زمینی ها بلنچ شده و سپس مورد انجماد سریع قرار می گیرند.

جذب روغن پایین: با توجه به نوع فراوری مناسب این سیب زمینی ها معمولا از جذب روغن پایینی در سرخ کن های سیب زمینی برخوردار هستند.البته جذب روغن ممکن است عوامل متعددی داشته باشد که می توان به درجه حرارت روغن، نوع روغن، نوع نژاد سیب زمینی و ... بستگی داشته باشد.

این ویژگی ها در سیب زمینی ها مدیون فرایند بلنچینگ با بخار می باشد که روی این سیب زمینی ها تاثیر مثبت گذاشته و باعث تغییرات بالا می گردد.

اما یکی از سوالات مهمی که در این راستا مطرح می گردد نحوه تهیه و درست نمودن این سیب زمینی ها در فست فود ها می باشد.

گرچه تمامی این مراحل در فرآیند راه اندازی فست فود توضیح داده می شود، ولی در اینجا به پاره ای از آموزش های لازم برای تهیه سیب زمینی سرخ شده خواهیم پرداخت:

مهمترین نکته ای که باید در تهیه سیب زمینی سرخ شده از سیب زمینی های شرکتی به آن توجه داشت این است که، تحت هیچ شرایطی قبل از پخت نباید یخ این سیب زمینی ها باز شود.اگر چنین اتفاقی رخ دهد رنگ سیب زمینی ها برخواهد گشت و سیاه خواهد شد.

حتما روغن باید قبل از تهیه باید به حد کافی گرم شده باشد.البته بدیهی است بهترین درجه حرارت برای این فرایند ۱۶۸ درجه سانتیگراد می باشد.
سیب زمینی باید در این درجه حرارت به مدت سه دقیقه حرارت ببیند.

ثبت نظرنظرات سایر کاربران
    Copyright @ 2011 HaeriGroup.All Rights Reserved
    / طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
    wit icon haerigroup log icon icon icon