سرو غذا در رستوران به روش انگلیسی - English Style Service

سرو غذا در رستوران به روش انگلیسی - English Style Service

۲۷۰

روش انگلیسی سرو غذا در رستوران ها و یا هتل ها مخصوص اتاق های VIP میباشد . ممکن است شما هم دیده باشید که برخی از رستوران ها دارای اتاق های مخصوص باشند که تنها یک میز در ان قرار داده شده است .

همچنین این نوع سرو در خانه های شخصی نیز انجام میگیرد و برای مناسب های بسیار خاص میباشد که میهمانان تمایل دارند تا از حداکثر فضای شخصی استفاده نمایند . در این روش عذا ها به صورت سرو سده در بشقاب و یا بسقاب های گرم از آشپزخانه برای میهماندار آورده شده و میهماندار بشقاب های غذا را در نزدیکی میهمانان قرار میدهد . در این مقاله سعی شده است تا مزایا و معایب استفاده از این روش و همچنین اصول پایه ایی این سرویس را برای شما توضیح دهیم.

همانطور که عنوان شد سرویس به روش انگلیسی معمولا در یک اتاق در بسته ارائه میشود که میتواند در رستوران بوده و یا در خانه خود شخص باشد و برای مناسب های بسیار خاص میباشد.

نوع چینش میز در روش سرویس دهی انگلیسی در رستوران :
چینش استانداردی برای این روش در هیچ کتابی موجود نیست و یا لااقل من ندیدم اما اساتید متفق القول هستند که نوع چینش میز بسیار شبیه چینش فرانسوی با یک تفاوت میباشد که استکان چای و نلبکی نیز باید بر روی میز قرار داشته باشد

همچنین نام میهمان رزرو کننده بر روی کاغذی نوشته شده و بر روی میز قرار داده میشود .
در این روش کارد و قاشق ها در سمت راست بشقاب و چنگال ها در سمت بشقاب قرار داده میشود .
لیوان های آب انگور در سمت چپ لیوان آب قرار داده شده و فنجان قهوه و یا چای در زمان سرو آن برای میهماندار آورده میشود .
در صورتی که میهمانان از بشقاب مربوط به پیش غذا استفاده نمایند بشقاب چایگزین غذای اصلی میباید از قبل گرم شده باشد.

محسنات و معایب استفاده از روش سرو انگلیسی:
روش سرویس انگلیسی برای مناسب های خاص همانند خواستگاری یک زوج بسیار مناسب میباشد .
در این روش میباید یک میهماندار اختصاصی به میز سرویس دهد و وی میباید کار زیادی را متحمل شود .
زمان در این سرویس حداکثر است چرا که شخص میهماندار دارای کمکی نمیباشد اما با این حال همچنان از سرویس روسی سریع تر است
فرآیند سرویس دهی به روش انگلیسی :

نوع و ماهیت سرویس دهی در این روش کمی متفاوت تر از سایر روش های سرو غذا است که در ادامه آن را مطالعه مینماییم .
در هنگام ورود میهمان میباید سرویس غذای اولیه اماده باشد و بلافصله چیده شود این سرویس میتواند شامل نوشیدنی و نان و کره باشد.
غذا ها در بشقاب های گرم شده بر روی یک سینی بزرگ تا کنار میز آورده شده و بر روی پایه سیار قرار داده میشود سپس شخص میهماندار میز برای هرکدام از میهمانان.
ممکن است در این روش سیاست رستوران بر این باشد که غذاهایی همچون سبزیجات در بشقاب را از قبل چینش نمایند و سپس به عنوان مثال گوشت ها پس از پخته شدن در کنار سبزیجات بر روی بشقاب قرار گیرد که این مهم وظیفه میهماندار میز میباشد . دقت بفرمایید که گرم بودن غذا اصلی ترین نکته در سرویس دهی به روش انگلیسی است.
تمامی سس ها کنار بشقاب ها قرار میگرد و دقت کنید که سبزیجات میباید توسط خود میهمانان به بشقاب ها منتقل شود.
لیوان ها میباید دائما با آب و یخ توسط پیشخدمت پر شود اما اگر نان سفارش داده نشده بود نیازی به قرار دادن نان بر روی میز نیست.
سوپ میتواند توسط خود میهمان از کشیده شود و یا توسط میهماندار میز اما باید از میهمان پرسیده شود که زمانی برای وی حجم آن کافی است . همچنین سالادو شکر کافی برای چای و یا قهوه نیر توسط خود میهمانان سرو میشود . بدین ترتیب که میهماندار ظرف بزرگ سالاد را کنار میهمانان قرار میدهد و خود ایشان اقدام به کشیدن موارد ذکر شده مینمایند .
در روش انگلیسی لیدر میز (شخصی که دیگران را دعوت نموده است ) آخرین شخصی است که برای وی غذا کشیده میشود .
در روش انگلیسی ممکن است بنا به درخواست میزبان (لیدر میز) غذای اصلی در کنار وی قرار داده شود تا خود وی اقدام به تقسیم بشقاب ها بین سایرین بنماید . فکر میکنم این یک روش سنتی در انگلستان باشد.

ثبت نظرنظرات سایر کاربران
    Copyright @ 2011 HaeriGroup.All Rights Reserved
    / طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
    wit icon haerigroup log icon icon icon