روش گریدون سرویس در رستوران و هتل

روش گریدون سرویس در رستوران و هتل

۱۱۱

- اجرای این روش به لحاظ اینکه اکثر غذاها در حضور میهمان پخت نهایی شده و یا با استفاده از آبلیمو- کره و آب نارنج و … ) به صورت نهایی و تشریفاتی فلمبه می‌شود (آتش زده می‌شود) نیاز به تجهیزات و ملزومات خاص زیر دارد:

الف: موارد مجهز به چراغ‌های الکلی شیک و مجلل و تخته کار نصب شده در روی آن که می‌بایست در نقش یک آشپزخانه‌ی کوچک و سیار به محل نزدیک و در معرض دید مستقیم میهمان قرار گیرد.
ب: ظروف، کارد و همزن‌های مخصوص که به صورت ابزار کار در حضور میهمان بکار گرفته می‌شود.
ج: انواع ادویه و افزودنی‌های خاص که در آماده‌سازی نهایی غذاهای مورد نظر استفاده می‌گردد.
- در این روش نیروی انسانی زیادی به کار گرفته شده و علاوه بر یک تیم کوچک پذیرایی برای هر میز از نیروهای آموزش دیده دیگری از تیم آشپزخانه (تحت عنوان شف پارتی) نیز برای منوهای غذاهای سنگین کمک گرفته می‌شود.
- در برخی از کشورها غذاهای خاص و عجیب و غریبی با استفاده از این روش پذیرایی در حضور میهمان آماده می‌شود. که به هیچ وجه انگیزه صرفا تامین غذا نداشته و اولویت اولی را ندارد بلکه انگیزه‌های تجمل‌گرایی و تشریفاتی و در مواردی روانی داشته که با منش و کرامت انسانی نیز بعضی وقت، ناسازگار است. مانند سرو غذاهایی که در حضور میهمان از مغز سر میمون زنده و یا سایر حیوانات که به شکل وحشیانه و زنده‌ای کشته و طبخ می‌گردند در بعضی از نقاط دنیا تهیه و سرو می‌شود.
- در این روش زمان سرو غذا طولانی است امکان استفاده دوباره میز در یک وعده غذایی وجود نداشته و تیم پذیرایی در هر میز جنبه‌ی اختصاصی داشته و از ابتدا تا انتهای پذیرایی در اختیار میز مورد نظر می‌باشد.
- این نوع سرویس‌دهی در اکثر موارد در شبها معمول است و بسیار گران‌قیمت می‌باشد.
- این روش به هیچ وجه در میهمانی‌های بزرگ با نفرات زیاد معمول و ممکن نیست و در مواردی به لحاظ سمبولیک و نمایشی در میهمانی‌های بزرگ بعضی غذاها مانند گوسفند درسته- بوقلمون و یا آهو و غیره … به صورت ساده و با الهام از این روش سرو می‌گردد.
در این روش زمان سرو غذا طولانی بوده و امکان استفاده دوباره از میز مورد نظر پس از اتمام پذیرایی معمولا وجود ندارد.
با توجه به نوع عملیات آماده سازی، طبخ و سرو در این روش، از این سرویس بیشتر جهت سرو غذاهایی مانند انواع کباب، استیک، فندو و سالادهای خاص همچون سیزرسالاد استفاده می گردد.

ثبت نظرنظرات سایر کاربران
    Copyright @ 2011 HaeriGroup.All Rights Reserved
    / طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
    wit icon haerigroup log icon icon icon