روش روسی:روش های پذیرایی در رستوران

روش روسی:روش های پذیرایی در رستوران

۴۰۴

روش پذیرایی روسی که در بعضی از نوشته ها از آن به عنوان روش شرقی یاد شده است در اصل ریشه ایرانی داشته و از قدیم در ایران بزرگ متداول بوده و پس از جدایی قمستهایی از خاک ایران و تشکیل امپراتوری روسیه از آن طریق به اروپا و سپس آمریکا انتقال یافته و تحت عنوان روش روسی شناخته شده است.

در این روش بیش از حد نیاز و در دیس‌های بزرگ و اغلب به صورت کامل و درسته (در مورد مرغ و بوقلمون و پرندگان) غذا تزیین شده و در وسط میز و یا سفره گذاشته شده و میهمانان به میل و اراده خود و به هر میزان که علاقمند باشند از آن برداشته و تناول می‌کنند. (روشی که در حال حاضر هم هنوز در بین خانواده‌های ایرانی معمول است)


خصوصیات این روش

- در این روش به سلیقه و علاقه‌ی میهمان اهمیت زیادی قایل شده و ترجیحا بیش از یک نوع انتخاب می‌گردد.
- زمان سرو غذا و تناول آن در اختیار میهمان بوده و مقدار آن به دلخواه وی تعیین می‌گردد.
- این روش نسبتا پر هزینه است و با توجه به این که میزان غذای ارایه شده بیش از حد نیاز است در پایان مقداری از غذا به طور قطع باقی می‌ماند که نوعی اسراف تلقی می‌شود، اما به هر جهت بخشی از تشریفات محسوب شده و بهتر است برای استفاده مجدد آن از قبل برنامه‌ریزی شود.
- برای میهمانی‌های بزرگ و با مقدار زیاد نسبت به روش قبلی مناسب‌تر بوده و نیروی انسانی کمتری را نیاز دارد. (اکثر میهمانی‌ها در کشور خودمان ایران به همین روش انجام می‌شود)

ثبت نظرنظرات سایر کاربران
    Copyright @ 2011 HaeriGroup.All Rights Reserved
    / طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
    wit icon haerigroup log icon icon icon