روش های دم کردن قهوه

روش های دم کردن قهوه

۳۰۱

قهوه نوعی نوشیدنی گرم است که از دانه برشته شده قهوه که از گیاه قهوه بدست می آید، تهیه می شود. قهوه همانند چای، جایگاه خاصی در انواع نوشیدنی های گرم دارد و طرفداران مخصوص به خود را نیز دارد . در ادامه با ما باشید تا روش های دم کردن قهوه را بیاموزید.

روشهای دم کردن قهوه به 4 دسته ی جوشاندن ، تحت فشار قرار دادن ، کمک گرفتن از نیروی جاذبه و خیس کردن میباشد که هر کدام را به اختصار توضیح میدهیم.


جوشاندن

یکی از قدیمی ترین روش هایی که هنوز در خاور میانه، آفریقای شمالی، ترکیه و یونان به کار می رود، این است که قهوه را به همراه آب، داخل قوری می ریزند و اجازه می دهند که آرام به جوش آید.برای شیرین کردن این نوع قهوه چند حبه قند داخل قوری می ریزند و می گذارند تا همراه قهوه به جوش آید تا آنرا مصرف کنند و بعضی اوقات گاهی آن هل هم اضافه می کنند.


تحت فشار قرار دادن

با تحت فشار قرار دادن آب داغ میتوانید قهوه اسپرسو را تهیه می شود.از این روش میتوانید برای تهیه انواع نوشیدنی های قهوه نیز استفاده کنید . قهوه اسپرسو طعم متمایزی داشته و به علاوه رویش ماده خامه مانندی جمع می شود.
برای دم کردن قهوه به این روش باید از قوری که شامل سه قسمت هست ، استفاده کنید. آب را در قسمت پایینی ریخته ، پس از آن که آب به جوش می آید، با فشار وارد قسمت میانی که پودر قهوه در آن قرار دارد میشود . در نهایت، نوشیدنی قهوه در قسمت بالایی قوری جمع می شود. معمولاً قوری را روی گاز می گذارند تا عملیات تهیه قهوه صورت گیرد.


کمک گرفتن از نیروی جاذبه

یکی دیگر از روشهایی که برای تهیه ی قهوه استفاده می شود ، قرار دادن پودر قهوه داخل یک صافی است که آب جوش قطره قطره روی قهوه می چکد. میزان آب و قهوه در طعم این قهوه تاثیر ز یادی دارد. اما در مجموع طعم قهوه اسپرسو از این قهوه بهتر است. در این روش با استفاده از نیروی جاذبه، آب از میان پودر قهوه عبور می کند و قهوه خوش طعمی را ایجاد می نماید.


خیس کردن

در این روش از استوانه ای شیشه ای که دارای پیستون صافی است استفاده می کنند. قهوه و آب جوش در استوانه معمولاچند دقیقه با هم مخلوط می شوند و قبل از آن که پیستون که به شکل فویل است، پایین بیاید. در این هنگام نوشیدنی قهوه در قسمت بالایی آماده ریختن است.

ثبت نظرنظرات سایر کاربران
    Copyright @ 2011 HaeriGroup.All Rights Reserved
    / طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
    wit icon haerigroup log icon icon icon