رستورانهای فست فود در ایران و جهان

رستورانهای فست فود در ایران و جهان

۸۹

شاید برایتان جالب باشد که بدانید اتفاقی که هم اکنون در کشورهای جهان و شهر تهران و شهرهای دیگر در حال رخ دادن است این هست که مرز میان رستوران های غذای سریع و رستورانهای معمولی در حال برداشتن می باشد! می پرسید چرا؟


وضعیت کنونی رستورانهای fast food در تهران و شهرهای دیگر

امروز رستورانهای fast food در شهر تهران بسیار مورد توجه – بخصوص جوانان – قرار گرفته است بصورتی که بسیاری از آنها که فضای کافی برای ارائه سرویس به مشتری دارند به محلی برای گذارندن وقت و یا حتی تفریح جوانان تبدیل شده اند. در این میان مدیران fast food ها برخوردهای چند گانه ای برای ادامه کار از خود نشان داده اند.


رستورانهای fast food درجهان و شهرهای ایران

کمبود وقت در زندگی مدرن شهری و نیاز به صرف غذا در کمترین زمان باعث شد تا در شهری مانند تهران از چند سال پیش رستورانهای غذای سریع شروع بکار کنند. احداث نمونه های اولیه در جزیره کیش و...
و ناگفته نماند سال ۱۳۶۳ بزرگترین و اولین فست فودرا در تهران افتتاح کردیم و ۱۰ سالی هم مدیریت آنجا به عهده بنده حقیر بود نمی پرسید کجا؟
آره اونجا رستوران اسکان بود.


رستورانهای غذای سریع fast food

سالاد Baja در سال ۱۹۶۹ اولین رستوران از نوع Wendy که همبرگرهای مدل معمولی (نه به شکل کوچک مانند McDonald) به مردم ارائه میکرد در اوهایو افتتاح شد. شعار آنها این بود "دستور پخت غذای ما کیفیت خوب است". آنها این شعار را به ثبت رساندند و پس از گذشت حدود ۳۵ سال تعداد رستورانهای آن به حدود ۹,۳۰۰ عدد در سراسر جهان رسید. شاید علت پیشرفت سریع آنها بازگشت به مدل های قدیمی همبرگر اما با تکنولوژی های جدیدتر تولید غذا بود.
ساندویچ از Subway بیش از ۴۰ رستوران زنجیره غذایی که بصورت fast food در سطح گسترده فعالیت میکنند وجود دارد و بررسی تک تک این رستورانها خارج از بحث این سایت میباشد، اما سعی میشود در ادامه ویژگیهای بارزی که برخی از این رستورانها نسبت به دیگران دارا میباشند را بیان کنیم.
ویه خبر خیلی مهم به آذریبایجانی ها و اهل ارومیه بهترین رستوران فست فود با امکانات بسیار مدرن وبا کیفیت عالی نمی پرسید کجاست؟


چگونگی پیدایش اولین fast food

ری کروک جدای از مسائل سیاسی، تفکر تهیه غذاهای سریع علاوه بر کمک کردن به مردمی که این غذاها را می خورند، بازار کار بسیار بزرگی را در سراسر جهان بوجود آورده است که این همه مدیون McDonald می باشد، چه این سازمان باشد چه نه، شیوه های جدید زندگی، تغییر نگرشها، جهانی شدن و هزاران دلیل و برهان دیگر نیاز به این صنعت در جوامع روبه رشد انکار ناپذیر میباشد.ایده ای که McDonald داشت در یک کلام اینگونه خلاصه میشود : "یک دنیا، یک مزه".

ثبت نظرنظرات سایر کاربران
    Copyright @ 2011 HaeriGroup.All Rights Reserved
    / طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
    wit icon haerigroup log icon icon icon