ربات‌های رستوران‌دار

ربات‌های رستوران‌دار

۲۳۷

ربات‌ها در آینده می‌توانند جای کارگرهای انسانی را در رستوران‌ها بگیرند.معمولا کار پخت غذا را انسان‌ها انجام می‌دهند اما حالا که ربات‌ها وارد بسیاری از حوزه‌های انسانی برای انجام وظایفی همچون مراقبت از کودک و سالمند یا نقاشی و کارهای دیگر شده‌اند، شاید به زودی به عنوان سرآشپز به رستوان‌ها هم بیایند.

شرکت Momentum Machines در سیلیکون ولی آمریکا بر روی سیستم‌های کاملا خودکار رستورانی کار می‌کند. این سیستم از قدرت کافی برای تولید و سرو ۴۰۰ همبرگر در یک ساعت برخوردار است.

همچنین رستوران‌هایی در چین و ژاپن افتتاح شده‌اند که ربات‌ها به عنوان آشپز و پیش‌خدمت در آنها مشغول به کار هستند.

از دیگر نشانه‌های ورود ربات‌ها به رستوران‌ها می‌توان به غذاخوری موسسه فناوری ماساچوست اشاره کرد که در آن دانشجویان می‌توانند غذاهای آماده شده توسط ربات‌ها را میل کنند. این سیستم که به آشپزخانه Spyce موسوم است، می‌تواند غذا را ظرف پنج دقیقه آماده کند.

در حال حاضر انسان‌ها باید مواد اولیه را برای این ربات‌ها فراهم کنند اما در آینده همه کارها توسط ربات‌ها انجام خواهد شد. این مفهوم جالب تا حدی به واقعیت تبدیل شده اما باید منتظر ماند و دید آیا این سیستم می‌تواند خارج از محیط این دانشگاه نیز کار کند.

اگرچه هنوز امیدی برای سرآشپزهای انسانی وجود دارد زیرا برخی از رستوران‌ها در چین که از ربات استفاده کرده بودند تصمیم گرفتند که به جای ربات از انسان‌ها استفاده کنند زیرا کاربری کارکنان انسانی بسیار بهتر از ربات‌ها است.

شاید در آینده ربات‌ها و انسان‌ها در کنار هم به همکاری بپردازند و با کمک یکدیگر بتوانند از کنار گذاشته شدن دیگری جلوگیری کنند.

ثبت نظرنظرات سایر کاربران
    Copyright @ 2011 HaeriGroup.All Rights Reserved
    / طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
    wit icon haerigroup log icon icon icon