راه هایی  برای افزایش فروش رستوران و فست فود

راه هایی برای افزایش فروش رستوران و فست فود

۲۹۲

با شروع فصل بهار و آغاز سال نو فرصت مناسبی برای خانواده ها مهیا میشود که به شهرهای دیگر سفر کنند . شهرهایی که جاذبه های گردشگری بیشتری دارند در تعطیلات نوروز جمعیتشان افزایش پیدا میکنند و این فرصت مناسبی را برای رستوران ها و فست فودها آماده میکند تا به جذب بیشتر سهم خود از بازار گردشگران اقدام کنند.

از آنجاییکه در روزهای اول نوروز و به ویژه در سفر های نوروزی وضعیت اقتصادی و منابع مالی خانواده ها معمولا بهتر از سایر روزهای سال است ، میهمانان یا مشتریانی که به رستوران ها و فست فود ها مراجعه میکنند حساسیت زیادی در خرج کردن برای خرید مواد غذایی ندارند .

یکی از مهم ترین تفریحاتی که در عید نوروز و تعطیلات در کشور ما رایج است ، صرف غذا به همراه دوستان و اعضای خانواده در خارج از خانه است ، در نتیجه عید نوروز فرصت مناسبی برای رستوران ها و فست فود ها میباشد که به ارایه خدمات نظیر تدارک پذیرایی دید و بازدید در محیط رستوران یا فست فود برای این گروه از افراد ، بپردازند.


وقتی برای اولین بار به یک شهر وارد می شوید و می خواهید غذای خود را در یک رستوران یا فست فود صرف کنید ، اولین و مهم ترین سوالی که به ذهن شما میرسد که از افراد مختلف آن شهر بپرسید ، این است که " معروف ترین و بهترین رستوران یا فست فود در شهر کدام است ؟" و با این پرسش به دنبال رستوران معرفی شده خواهند رفت . در نظر گرفتن قیمت رستوران ها و فست فود هم خارج از لطف نمیباشد.

زمانی میتوانید سهم بیشتری از فروش رستوران یا فست فود را در به خود اختصاص دهید که نیازمندی های میهمانان نوروزی را در نظر بگیرید و تبلیغات و خدمات مناسبی نیز ارائه دهید. مناسبی را تدارک ببینید .


چند توصیه برای افزایش فروش رستوران و فست فود در روزهای ابتدایی سال

- تبلیغ نام و نشانی رستوران و فست فود خود در مبادی ورودی شهر و محیط فرودگاه و ترمینال ها و ایستگاه های قطار و مکان های گردشگری که دارای جاذبه توریستی مانند بناهای تاریخی ، پارک ها و تفرجگاه ها و حتا مراکز تجاری خرید میباشند.

- ثبت نشانی رستوران یا فست فود خود در نقشه هایی که سازمان گردشگری تهیه می کند تا در روزهای نوروز به گردشگران داده شود.

- از آنجاییکه گروهی از مهمانان هتل ها تمایل دارند غذای خود را خارج از هتل ها صرف کنند ، تبلیغ در هتل ها یکی از بهترین راه ها برای افزایش فروش شما میباشد.

- مهمانانی که با رستوران یا فست فود شما اشنا نیستند در صورت مشاهده کثیفی و بهم ریختگی به شما اطمینان نخواهند کرد ، در نتیجه سعی کنید محیط آنرا همیشه تمیز نگه دارید.


- شما میتوایند با ارائه ی قیمت های مناسب غذا ، فروشگاه خودرا به یکی از معروف ترین های شهرتان تبدیل کنید.

- از سرو غذاهای محلی شهر یا استانتان غافل نشوید ، چلو کباب و جوجه در همه جا یافت میشود ولی کمتر رستورانی وجود دارد که غذاهای محلی هم سرو میکند.

- با توجه به اینکه مهیمانان نوروزی سطح درآمد متفاوت دارند بنابراین در منو غذایی خود خوراک هایی با کیفیت مناسب و قیمت های متفاوت را برای تمامی گروه های افراد از نظر وضعیت اقتصادی در نظر بگیرید . اینکه هیچ مهمانی دست خالی رستوران شمارا ترک نکند بسیار مهم است.

ثبت نظرنظرات سایر کاربران
    Copyright @ 2011 HaeriGroup.All Rights Reserved
    / طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
    wit icon haerigroup log icon icon icon