خامه قنادی مورد استفاده در کافی شاپ ها

خامه قنادی مورد استفاده در کافی شاپ ها

۱۲۱

مواد اولیه برای تهیه خامه قنادی شیر اسکیم، چربی شیر، شیر خشک، استبلایزر، شکر (جهت خامه شیرین) می باشد. در کارخانه ها پس از این که این مواد را با هم مخلوط کردند به مدت ۳۰ ثانیه در دمای بین ۸۰ الی ۸۵ پاستوریزه و در فشار بین ۵۰۰ الی ۱۰۰۰ psi هموژن می کنند. که اگر میکس مواد به خوبی صورت بگیرد هموژنیزاسیون را می توان حذف کرد.

خامه قنادی یا Confectionary Cream به دو نوع معمولی و شیرین تقسیم بندی می شود.


پس از پاستوریزاسیون و هموژنیزاسیون خامه در مخازن نگه داری می شود تا وارد مرحله بسته بندی شود. این خامه ها در اندازه های مختلف از جمله بسته های ۵ کیلویی و ۱ کیلویی و کمتر بسته بندی می کنند. و پس از بسته بندی خامه های معمولی در سرد خانه مایعات و خامه های شیرین در سرد خانه منفی ۱۸ درجه سانتی گراد نگه داری می شوند. محصول آماده شده تحویل کافی شاپ ها و قنادی ها داده می شود.

خامه را به صورت یخ زده و همچنین کاملا آبکی به کافی شاپ ها و قنادی ها تحویل می دهند. به این علت خامه را به صورت آبکی تحویل می دهند که ایجاد بافت توسط خود قناد و به وسیله همزدن خامه صورت گیرد. اگر خامه به صورت کاملا آماده و پف کرده تحویل قناد گردد و قناد نیز قصد افزودن موادی همچون اسانس و رنگ را به خامه داشته باشد، به دلیل همگن کردن این مواد نیاز به همزدن دارد، پس متاسفانه خامه حجم خود را از دست خواهد داد. این خامه ها یخ زده تحویل داده می شوند و باید در فریزر نگه داری شوند. برای مصرف باید خامه را کمی در دمای محیط قرار داد تا آب شود و نرم شود. سپس رنگ و اسانس و مواد دلخواه به خامه افزوده می شود و بعد با همزن ابتدا با دور کند و سپس با دور تند همزده می شود.

هنگامی که خامه از حالت شل بودن خارج شود و رد پره های همزن محو نشود خامه فرم گرفته است. پس از فرم گرفتن خامه آن را به مدت حدودا یک ربع در یخچال قرار می دهند و سپس خامه آماده مصرف است. از این خامه در لای کیک و روکش کیک و تهیه انواع دسر و تزئینات در کافی شاپ ها و قنادی ها و یا مصارف خانگی استفاده می شود و برند های مختلفی از این نوع خامه موجود است.

ثبت نظرنظرات سایر کاربران
    Copyright @ 2011 HaeriGroup.All Rights Reserved
    / طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
    wit icon haerigroup log icon icon icon