تجهیزات هتلی : دستگاه های نظافتی

تجهیزات هتلی : دستگاه های نظافتی

۳۲

دستگاه های نظافتی از مهمترین تجهیزات هتلی مورد نیاز در هتل ها میباشند.با وجود تعداد زیاد تجهیزات نظافت و راه حل های موجود در بازار این کار بسیار پیچیده شده است.

دستگاه های نظافت کف و فرش بسیار گران قیمت هستند و از این رو نیاز است که به دقت از آنها نگهداری شود و به صورت مناسبی انبار و استفاده شوند.برخی از دستگاه های متداول مورد استفاده در زیر توضیح داده شده اند . شناخت انواع دستگاه ها و همچنین نحوه عملکرد و کاربرد آن ها به شما هم در زمان خرید و هم در صرفه جویی در زمان و نیروی کار کمک شایانی مینماید.


مکنده ی رطوبت

این دستگاه ها برای بازگرداندن ظاهر سطوح فرش ها ، اثاثیه داخلی و پرده ها استفاده میشوند. آنها گرد و غبار بسیار عمیقی را پاک میکنند که توسط جاروبرقی از بین نمیروند.همچنین آنها در برابر خاک های مقاوم روی فرش هم کاربردی هستند.


دستگاه های استخراج با آب داغ

اینها دستگاه هایی هستند که حرکت چرخشی ندارند.آنها یک مخزن برای آب داغ و شوینده دارند که برای نظافت عمقی فرش ها استفاده میشوند.آب داغ و شوینده توسط نازل با فشار خیلی بالا اسپری می شوند.خاک به سمت سطح می آید و همراه با اب آلوده توسط دستگاه مکنده، پاک میشود.
همچنین این دستگاه ها گاهی به اشتباه دستگاه بخار نامیده میشوند.در حقیقت این دستگاه از بخار استفاده نمیکند و عوامل نظافت خیلی ساده آب و شونده است.دستگاه های استخراج با آب داغ هیچوقت نباید با آب بالاتر از ۶۶ درجه سانتیگراد پر شوند.زیرا فرش های پنبه ای در دمای بالا از هم باز میشوند.


دستگاه های استخراج با حلال

این ماشین ها در درجه ی اول برای تمیز کردن اثاثیه و پرده ها استفاده میشوند و به میزان کمتری برای فرش استفاده میشوند.


مکنده ی رطوبت

این نوع از مکنده ها برای برداشتن نشتی ها یا انباشت آب در زمان تمیز کردن فرش یا کف استفاده میشوند.بسیاری از مکنده های رطوبت همچنین برای جمع کردن خاک خشک از سطح کف استفاده میشوند.


دستگاه های مدور کف

این دستگاه برای کارهای گسترده ای از نظافت کف استفاده میشوند.برای استفاده روی فرش این دستگاه ها را میتوان با پدها و یا برس های مناسب مجهز نمود تا نظافت با فوم خشک را انجام دهند و برای سطوح کف خشک، دستگاه های مدور کف میتوانند برای سنباده کشیدن،جلا دادن،جاروی زبر کشیدن،صیقلی کردن و .... استفاده میشوند.


دستگاه های برس استوانه ای فوم خشک

این سیستم یک برس استوانه ای دارد که روی سطح مالش میدهد و در یک مسیر فوم ایجاد شده توسط دستگاه را برمیدارد.


دستگاه برس مدور با شامپوی مرطوب

برس تمیزکننده ی مدور متصل به شامپوی مرطوب در اینجا برای تمیز کردن فرش ها استفاده میشود.این دستگاه تجهیزات جانبی شامل تجهیزات مکشی و خشک کننده دارد.

ثبت نظرنظرات سایر کاربران
    Copyright @ 2011 HaeriGroup.All Rights Reserved
    / طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
    wit icon haerigroup log icon icon icon