برنامه ریزی راه اندازی تالار پذیرایی

برنامه ریزی راه اندازی تالار پذیرایی

۱۷۰

اهمیت برنامه ریزی استراتژیک در تالار عروسی و رستوران بسیار بالاست. شاید بتوان عصر حاضر را عصر برنامه ریزی نامید. بسیاری از رستوران ها بدون برنامه کار می کنند. در حقیقت مدیران آنها آنچنان سرگرم امورجاری هستند که فرصتی برای برنامه ریزی ندارند.

زمانی که در مورد برنامه ریزی از آنها سوال می شود معمولا پاسخ آنها این گونه است :
برنامه ریزی برای شرکت ها و کارخانجات است ، یا برخی می گویند بدون برنامه ریزی هم می توان کار کرد.

برنامه ریزی باعث می شود مدیریت بتواند پیشاپیش به صورت منظم بیندیشد.
باعث می شود برنامه های بلند مدتی را برای تالار یا رستوران خود طراحی نمایند.
ایجاد استاندارد در رویه های کاری می نماید.
آیتمی برای کنترل ایجاد می کند.

البته تفاوت هایی بین برنامه های سالانه با برنامه ریزی استراتژیک وجود دارد و این تفاوت را شاید بتوان در تعریف برنامه ریزی استراتژیک نمایان ساخت.
برنامه ریزی استراتژیک : فرآیندی که بدان وسیله بین تعیین هدفها و توانایی های رستوران از یک سو و فرصتهای در حال تغییر بازاریابی از سوی دیگر نوعی سازگاری استراتژیک وجود داشته باشد.
برای تشریح بیشتر این موضوع می توان در صنعت رستوران به تعدادی از تالارهای مطرح در سالیان گذشته اشاره نمود که به دلیل نداشتن برنامه استراتژیک و یا نامناسب تعداد پرسنل آنها به طور قابل ملاحظه ای کاهش یافته است و یا به دلیل عدم شناخت بازار اکثر رویاهای آنها طی مدت کوتاهی پس از فعالیت نابود گردیده اند شاید یکی از آیتم های قابل اشاره در این مورد منوی آنها باشد که با گذشت زمان طولانی بدون تغییر مانده است. با برنامه ریزی بلند مدت می توان مسیر توسعه را در کوتاه مدت پیمود.

گروه تخصصی راه اندازی رستوران و تالار با ارائه برنامه های استراتژیک مدون برای رستوران هایی که قصد حضور طولانی در بازار را دارند ، به مقابله با تغییرات محیطی و کسب فرصت های استثنایی می اندیشد.

Business plan در راه اندازی تالار
مدل کسب و کار ، اساسی ترین گام در فرایند اندیشیدن به بقا و موفقیت تالار است. مدل کسب و کار ، بنیادی ترین سیستمی است که برند در خود دارد ، تا جایی که از آن با عنوان دی ان ای و ژنتیک برند یاد کرده اند.

همراه با راه اندازی هر تالار حرفه ای که گوشه چشمی به برند سازی نیز دارد مدل کسب و کار آن نیز متولد می گردد و این امر نشان دهنده ضرورت توجه به طراحی آگاهانه مدل های کسب و کار دارد که کاربرد بسیاری در برند سازی دارد.
برای طراحی استراتژی ابتدا باید مدل کسب و کار راه اندازی تالار را تهیه نمود. زیرا با توجه به محیط رقابتی باید چالش های بازاریابی تالار را در تعامل با شرایط محیطی درک کرده و برای گذر از آن استراتژی مناسب را فرموله نمود. پیشنهاد ما برای طراحی مدل کسب و کار بر آن است که کارافرینان بتوانند تراوشات ذهنی خود را در قالبی درآمد زا قرار دهند.

برای شروع چند مثال موفق از مدل کسب و کار می آوریم :
شرکت گوگل ، چرا شرکت گوگل به ارائه امکان جستجو در صفحات اینترنت می پردازد ، ولی در ازای آن از کاربران خود پولی نمی گیرد ؟
hp ،چرا شرکت اچ پی دستگاه های خود را با ضرر می فروشد ؟

برای طراحی مدل کسب و کار بهتر است به چندین سوال اساسی پاسخ دهیم :

۱ مشتریان ما چه کسانی هستند؟ چه ویژگی ها ، چه نیازها و چه علایقی دارند ؟
۲ شما برای جذب مشتریان چه ارزشی را خلق یا ارائه می نمایید ؟
۳ مشتریان چگونه با محصولات و خدمات شما آشنا می گردند ؟
۴ شما چگونه با مشتریانتان ارتباط برقرار می نمایید ؟
۵ روش های کسب درآمد شما چگونه است ؟
۶ فعالیت های کلیدی و اصلی شما کدامند ؟
۷ آیا لازم است که تمامی فعالیت های کلیدی را خود شما انجام دهید ؟
۸ منابع لازم برای انجام فعالیت های کلیدی شما کدام هستند ؟
۹ ساختار هزینه های شما به چه ترتیبی است ؟

ثبت نظرنظرات سایر کاربران
    Copyright @ 2011 HaeriGroup.All Rights Reserved
    / طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
    wit icon haerigroup log icon icon icon