ایده هایی برای داشتن آشپزخانه ی جزیره ای زیبا

ایده هایی برای داشتن آشپزخانه ی جزیره ای زیبا

۳۱۳

اشپزخانه های جزیره ای شماری از نیازهای هر خانه را رفع می کنند. این آشپزخانه ها علاوه بر این که می توانند زیبایی خاصی به منزل شما ببخشند، به افزایش قابلیت و بهره وری اتاق کمک می کنند.

روش های مختلفی وجود دارد که شما می توانید به هدفتان نزدیک شوید، از آنجایی که جزیره مقدار قابل توجهی از فضای آشپزخانه را اشغال می کند و ساخت آن هزینه ی بالایی دارد، ارزش این را دارد که وقت بگذارید تا هر بخش آن را به خوبی و منتاسب با نیازهایتان طراحی نمایید.

یک اصل کلی خوب برای آشپزخانه محصور شده این است که آن را در مرکز اتاق قرار دهید. بدین ترتیب به یک اندازه از همه طرف قابل دسترس خواهد شد و مانعی برای عبور و مرور ایجاد نمی کند. به یاد داشته باشید که این روش ممکن است برای همه آشپزخانه ها به بهترین شکل کار نکند. مثلا یک جزیره ی محیطی، ممکن است برای پلان های آزاد مناسب تر باشد. اندازه و شکل نیز با چیدمان و طرح اتاق تعیین می شوند.؛ حداقل ۹۰ الی ۱۲۰ سانتی متر بین سطح بیرونی جزیره و کابینت های اطراف فاصله در نظر بگیرید تا افراد بتوانند به راحتی دور آن حرکت کنند.

ما چند ایده ی مختلف آشپزخانه جزیره ای، از جزیره هایی که فضای پیشخوان بیشتر ایجاد می کنند تا جزیره هایی که فضای بیشتری برای نشستن فراهم می کنند را انتخاب کرده ایم که به شما کمک خواهد کرد تصمیم بهتری برای انتخاب جزیره ی مناسب بگیرید. یک مورد و یا ترکیب چند مورد از عناصر طراحی زیر را انتخاب کنید تا ویژگی های مناسب جزیره ی ایده آلتان را پیدا نمایید.


ویژگی های کلیدی جزیره های مختلف

اضافه کردن فضای پیشخوان بیشتر
ایجاد فضای بیشتر برای نشستن
فراهم کردن فضای مناسب برای تجهیزات آشپزخانه
استفاده ی بهتر از فضا با داشتن پیشخوان در سطوح مختلف
فضای بیشتر برای نگهداری وسایل
استفاده از فضای بالای و سقف
اضافه کردن فضای پیشخوان بیشتر

استفاده از یک جزیره به طور قابل توجهی مقدار فضای پیشخوان در آشپزخانه شما را افزایش می دهد. داشتن سطح پیشخوان بیشتری مزایای مشهودی را اضافه می کند : فضای بیشتری برای آماده سازی غذا ، امکان همکاری چند آشپز، می تواند به عنوان فضای غذا خوری به کار رود. ایجاد کنتراست با استفاده از متریال یا رنگ های مختلف برای پیشخوان های جزیره ای که شما در اتاق های دیگر استفاده کردید. اگر صفحات میز منظم شما کوارتز سفید است ، رنگ سیاه و یا چوب تیره رنگ را برای این جزیره امتحان کنید.


ایجاد فضای بیشتر برای نشستن

اگر فضای شما فاقد یک میز ناهار خوری مناسب است یا شما به دنبال این هستید که فضای نشستن بیشتری ایجاد کنید، می توانید فضایی مناسب نشستن را به جزیره تان اضافه کنید. می توانید با یک بیرون زدگی قسمت صبحانه خوری یا غذا خوری را ایجاد کنید و همین بیرون زدگی فضایی برای قرار دادن صندلی ها یا چهارپایه ها(در زمانی که استفاده نمی شوند) را نیز فراهم کند.


فراهم کردن فضای مناسب برای تجهیزات آشپزخانه

تعبیه ی سینک یا گاز روی سطح جزیره یکی از راه های بهتر کردن جریان کار در آشپزخانه است. پیشتر در مطلبی در مورد مثلث کار در آشپزخانه و اهمیت آن در طراحی فضای آشپزخانه گفته ایم و پیشنهاد می کنیم اگر قصد ایجاد تغییر در آشپزخانه تان را دارید حتما با مفهوم مثلث کار و جریان حرکت در آشپزخانه آشنا شوید.

هنگام اضافه کردن تجهیزات به جزیره، نصب و راه اندازی تجهیزات می تواند مشکل باشد ، بنابراین به جزئیاتی مانند تهویه و لوله کشی توجه کنید. این مساله نیاز به اجرای تهویه یا هود رو به پایین ( رایج ترین در جزیره) و یا هود بالاسری دارد (که می تواند گران قیمت باشد) و اختصاص فضای اضافی برای لوله هایی درون کابینت دارد.


استفاده ی بهتر از فضا با داشتن پیشخوان در سطوح مختلف

شما می توانید با ایجاد تنوع در ارتفاع جزیره،پویایی بیشتری به فضا ببخشید. استفاده از جزیره برای مقاصد مختلفی مثل غذا خوردن و آماده سازی غذا، هم کارایی آن را افزایش می دهد و هم باعث می شود مانند دو فضا با کارایی کاملا متفاوت ایجاد شوند. به عنوان مثال، مانند تصویر زیر یک وسیله مثل سینک یا گاز را در یک سطح به کار ببرید و سطح دیگر را به میز صبحانه خوری تبدیل کنید.


فضای بیشتر برای نگهداری وسایل

علاوه بر ایجاد فضای پیشخوان بیش تر، جزیرهبه شما کابینت های بیشتری می دهد و با استفاده از کشوها، و قفسه ها و طاقچه هایش مانع آشفتگی فضا می شود.این روشی سودمند است به خصوص اگر لوازم فضای زیادی از کابینت را اشغال کنند، یا اگر شما به دنبال روش منحصر به فردی برای به نمایش گذاشتن وسایلی خاص با استفاده از قفسه بندی باز هستید. ظروف و دیگ ها را مکانی قرار دهید که در دسترس باشند و لوازمی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند را خارج از مسیر قرار دهید. یک گزینه دیگر این است که از قفسه باز برای نمایش کتاب های آشپزی و یا موارد دیگراستفاده کنید.


استفاده از فضای بالای و سقف

وقتی از جزیره استفاده می کنید، خوب است از مزیت خاص این نوع آشپزخانه بهره ببرید. حالا شما امکان این را دارید که با کمک سطح بالای جزیره، فضای لازم برای نگهداری ماهی تابه ها یا کلکسیون ظروفتان را تامین نمایید. همچنین می توانید با نورپردازی این فضا را زیباتر جلوه بدهید. همچنین اگر تصمیم دارید یک گاز روی جزیره نصب کنید پیشنهاد می کنیم از هودهای معلق بالای گاز استفاده نمایید تا به نحو مناسبی از امکاناتی که یک جزیره برایتان ایجاد می کند استفاده کرده باشید.

ثبت نظرنظرات سایر کاربران
    Copyright @ 2011 HaeriGroup.All Rights Reserved
    / طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
    wit icon haerigroup log icon icon icon