انواع اتاق در هتل

انواع اتاق در هتل

۳۹

تمامی افرادی که علاقه‌ی زیادی به سفر دارند، مواردی زیادی مانند نوع اتاق ، تجهیزات هتلی هوشمند، قیمت، نوع تخت، تعداد ظرفیت هتل، تعداد تخت های موجود در اتاق، دکوراسیون داخلی، مبلمان و نوع سرویس دهی را در نظر میگیرند.

از اصلی ترین نکاتی که در رزرو هتل باید در نظر گرفت این است که آیا تجهیزات هتلی اتاق مناسب است یا نه؟ و اینکه شخص بداند اتاقی که میخواهد در آن اقامت یابد چه نوع امکاناتی برای خواب دارد. پذیرشگر هتل نیز موظف است تمامی این اطلاعات را در اختیار مسافر قرار بزارد تا مهممان با دید وسیع تری محل اقامت خود را انتخاب کند.

انواع اتاق های هتل

1- Single

اتاقی سینگل برای یک نفر در نظر گرفته شده حال ممکن است یک یا دو تخت در این اتاق وجود داشته باشد. معمولا مساحت اتاق‌های تک نفره حدود ۳۷ تا ۴۵ متر مربع می‌باشد.


2- Double

اتاق که برای دو نفر اختصاص داده شده و ممکن است یک یا دو تخت داشته باشد.به طور کلی مساحت این اتاق‌ها حدود ۴۰تا ۴۵ متر مربع می باشد.


3- Triple

این اتاق برای ۳ نفر طراحی شده است، اتاقی با یک تخت دونفره و یک تک نفره یا دو عدد تخت دو نفره که مساحت آن تقریبا بین ۴۵ تا ۶۵ متر مربع را در برگرفته است.


4- Quad

اتاقی با دو یا ۴ تخت برای ۴ نفر در نظر گرفته شده که به طور کلی اندازه‌ی این اتاق‌ها بین ۷۰ تا ۸۵ متر مربع میباشد.


5- Queen

اتاقی با یک تخت سایز بزرگ ( یک‌و‌نیم نفره) که یک نفر و یا حتی چند نفر میتوانند در آن اقامت داشته باشند. متراژ این اتاق ها چیزی بین ۳۲ تا ۵۰ متر مربع است.


6- King

اتاقی با تخت سایز بزرگ ( ۲ نفره ۱۶۰ تا ۱۸۰ سانتی متر) که میتواند توسط یک و یا حتی تعداد بیشتری از افراد استفاده شود. عموما اندازه این اتاق بین ۳۲ تا ۵۰ متر مربع می باشد.


7- Twin

اتاقی با دو تخت یک نفره به صورت جداگانه که یک یا چند نفر می‌توانند در آن اقامت داشته باشند.متراژ این اتاق ها بین ۳۲ تا ۴۰ متر مربع می‌باشد.


8- Hollywood Twin Room

اقامت دو نفر در این اتاق ممکن است زیرا دو تخت یک نفره به صورت جداگنه با یک تخته به هم متصل شده است. معمولا هتل هایی با درجه کیفی پایین این گونه تخت ها در اتاق های خود قرار میدهند که حتی زوجین هم میتوانند به راحتی از آن استفاده کنند. متراژ این اتاق ها بین ۳۲ تا ۴۰ متر مربع می‌باشد.


9- Double-double

اتاقی با دوتخت Double و یا حتی Queen که ۴نفر میتوانند از ۲ تخت یکنفره به صورت مجزا و یک تخت دونفره استفاده کنند. مساحت این اتاق بین ۵۰ تا ۷۰ متر مربع است.


10- Studio

آشپزخانه، اتاق خواب با تخت تاشو، سرویس بهداشتی همگی در این اتاق وجود دارد و در واقع این اتاق کوچک مساحتی برابر ۲۵ تا ۴۰ متر مربع را در بر میگیرد.


۱۱) Suite / Executive Suite

اتاق نشیمن یا سالنی که با یک یا چند اتاق خواب بهم مرتبط شده است.(یک اتاق با دو یا تعداد بیشتری اتاق خواب و یک سال پذیرایی مجزا) متراژ این اتاق برابر با ۷۰ تا ۱۰۰ متر مربع می باشد.

ثبت نظرنظرات سایر کاربران
    Copyright @ 2011 HaeriGroup.All Rights Reserved
    / طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
    wit icon haerigroup log icon icon icon