اصطلاحات و تعاریف سرویس

اصطلاحات و تعاریف سرویس

۱۰۱

منظور از ویدر کسی است که جهت سرو غذایی که از قبل تدارکات سرویس دهی آن به مهمان پیش بینی شده است ،از مهمان پذیرایی به عمل می آورد. این پذیرایی می تواند در منزل باشد یا در رستوران و یا در هر مکانی که از قبل تعیین گردیده است.


مهمان GUEST

مهمان کسی است که از طرف میزبان جهت صرف صبحانه یا ناهار یا شام و یا یک پذیرایی ساده ی چای و شیرینی به منزل و یا رستوران دعوت می شود.


مکان پذیرایی ENTERTAINMENT PLACE

قبل از اینکه درمورد پذیرایی صحبت کنیم بهتر است بدانید که واژه ی رستوران برای اولین بار در کشور فرانسه به کار برده شده اما اولین رستوران غذا خوری در ایالت متحده ی آمریکا در دلمانیکو و در سال ۱۸۳۴ میلادی تاسیس شد. تاریخچه ی پذیرایی و مهمانداری بسیار کهن است و به ۴۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح برمی گردد در آن زمان مراکزی جهت عرضه ی غذا و نوشابه دایر شد و در روم شرق ، یونان و روم رونق زیادی داشت.

محل پذیرایی می تواند منزل باشد یا رستوران ، کنار آب باشد یا در باغ. مکانی که در جهت پذیرایی از مهمانان درنظر گرفته می شود باید دارای تجهیزات و امکانات و ابزار و وسایل کافی باشد . باید در نظر داشت که مهمان رستورانی را انتخاب می کند که دارای بهترین ظروف و ابزارها باشد . و از بهترین میزها و صندلیها استفاده شده باشدو از پرسنل مجرب و دوره دیده ای جهت پذیرایی از مهمانان استفاده شود.

رستورانهایی که جهت پذیرایی از مهمانان در نظر گرفته می شود بسیار زیاد می باشد. که از جمله ی آنها رستوران فرانسوی FRENCH RESTAURANT رستوران تایلندی TAHI RESTAURANT – کافی شاپ – کافه تریا و یا رستوران انگلیسی ENGLISH RESTAURANT ، رستوران آمریکایی و روسی و رستوران چینی – اسنک بار SNAK BAR ، رستوران گریل و انواع معروف دیگر را می توان نام برد.


رستوران گریل GRILL RESTAURANT

به فضا یا اطاقک یا قسمتی که tool grill یا ابزار جهت گریل کردن غذا در آن کار گذاشته شده را گریل روم gril room می گویند.


گریدون GUERIDON

کالسکه ی حمل غذا است که دارای اجاق الکلی می باشد.


فلامبه FLAMBE

یعنی خوراک غرق در شعله و خوراکی که در شعله غرق شده باشد.انواع سرویسها

۱) سرویس فرانسوی FRENCH SERVICE
۲) سرویس انگلیسی ENGLISH SERVICE
۳) سرویس آمریکایی و روسی AMERICAN & RUSSIAN SERVICE ۴) سرویس کامل COMPLETE SERVICE
۴) سرویس بشقابی PLATE SERVICE
۵) سرویس میز صبحانه BREAK FAST SERVICE

ثبت نظرنظرات سایر کاربران
    Copyright @ 2011 HaeriGroup.All Rights Reserved
    / طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
    wit icon haerigroup log icon icon icon