استفاده ازتجهیزات رستوران برای هر نوع غذا

استفاده ازتجهیزات رستوران برای هر نوع غذا

۵۸

اگر می خواهید تجهیز و راه‌اندازی رستوران را شروع کنید و با ارائه منو های غذایی، مشتریان خود
را به دست اورید، به ابزار و تجهیزات لازم نیز نیاز خواهید داشت. نوع منوی غذایی، یکی ازمهم‌ترین
عواملی است که در تجهیز و راه‌اندازی رستوران نقش دارد. هر منویی، تجهیزات مخصوص به خود را
لازم دارد.


تجهیزات نگهداری رستوران

هر نوع ماده غذایی، نیاز به نگهداری مخصوص دارد. به طور مثال نمی‌توان گونی‌های برنج را در محیط آشپزخانه که رطوبت و گرمای زیادی دارد، نگه داشت. سبزیجات منجمد، در دمایی متفاوت از مرغ و گوشت نگهداری می‌شوند. گوشت و مرغ نیز باید در سردخانه و یخچال‌های صنعتی نگهداری شوند. یخچال‌ها و فریزرها و ابعادشان، در راه‌اندازی رستوران باید در نظر گرفته شوند. یخچال‌های بزرگ و صنعتی که دارای سیستم سرمایشی قوی هستنددر مکانی کاملاً مجزا قرار می‌گیرند. یخچال‌های داخلی مانند یخچال ویترینی نیز برای نگهداری مواد آماده شده روزانه مناسب می باشند.


تجهیزات آماده سازی رستوران

انتقال مواد غذایی از قسمت نگهداری و آماده سازی به منظور پخت دومین مرحله کار به حساب می اید. در این مرحله نیازمند تجهیزات آماده سازی رستوران می باشید. تجهیزاتی مانند چرخ گوشت صنعتی،سبزی خرد کن ،اره استخوان بر، ، خلال کن صنعتی ( اسلایسر )، پاتیل خیساندن برنج، میکسر کباب و… از جمله تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز می باشند. ضمن اینکه لوازمی مثل میز کار، تخته کار، انواع کارد و ساطور جزء لاینفک این بخش هستند. استفاده از تجهیزات آماده سازی مناسب ،موجب افزایش سرعت در آماده کردن مواد اولیه خواهد شد.


سیستم تهویه

سیستم تهویه شامل: سانتریفیوژ، اگزوفن ها و انواع هود ( هود مرکزی، هود دیواری ) می باشد. وجود سیستم تهویه مناسب موجب سلامت، بالارفتن راندمان کاری پرسنل خواهد شد. به منظور انتخاب سیستم تهویه مناسب و مورد نیاز مواردی مثل مساحت آشپزخانه، تعداد و نوع تجهیزات پخت، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. داشتن این اطلاعات به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید دستگاه سانتریفیوژ با قدرت مناسب و هود دیواری و یا مرکزی با متراژ مورد نیاز را تهیه نمایید که علاوه بر داشتن سیستم تهویه مناسب در میزان هزینه ها نیز صرفه جویی خواهد شد.


تجهیزات پخت رستوران

تجهیزات پخت رستوران، باید در زیر هود قرار گیرند تا دود، بخار روغن و بخار آب ناشی از تجهیزات پخت به طور کامل از طریق آن به سمت دستگاه سانتریفیوژ و اگزو فن های تعبیه شده هدایت شوند. این فرآیند موجب تهویه کامل هوای آشپزخانه خواهد شد.

ثبت نظرنظرات سایر کاربران
    Copyright @ 2011 HaeriGroup.All Rights Reserved
    / طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
    wit icon haerigroup log icon icon icon