آفات Pests در هتلها

آفات Pests در هتلها

۱۴۱

کنترل آفات و استفاده از آفت کش ها به خصوص آن هایی که در مکان های تهیه غذا ، سرو غذا ، بسته بندی غذا استفاده می شوند کشنده خواهد بود .بیش تر صنایع و انستیتو ها نظیر هتل ها ، مدارس ، بمارستان ها ، ... از نظر پاکسازی توسط تهاد بهداشت مورد بازرسی قرار می گیرند .

جهت اطمینان غذای تهیه شده ، بسته بندی شده از نظر ظرایط بهداشتی مدیریت غذا و دارو نظارت های خاصی در مورد موارد زیر ، نسبت به آلودگی غذایی اعمال می کنند :

-از مواردی که باعث ایجاد آلودگی در غذای تهیه شده یا بسته بندی شده گشته می توان : اجزای بدن حشرات ، موهای جانوران جونده ، پر پرندگان ، فضولات ، ... نام برد .
-در اینجا مدیران مسئولیت در انتخاب شخص صالح و با کفایتی برای تشخیص و کنترل بهداشت جهت عدم گسترش آفات و ایجاد برنامه پیشگیری دارند .
-و هم چنین مدیریت باید حمایت لازم برای اجرای برنامه پاکسازی و کنترل و هدایت آن و استفاده از آفت کش های مناسب و روش استفاده صحیح از آن را اعمال دارند .
-استفاده صحیح از آفت کش ها بر اساس روش استفاده آن و در نظر گرفتن اینکه برای انسان یا محیط مضر نباشند.
-محافظت در برابر گسترش میکرو ارگانیسم ها و کثافات به وسیله حشرات ، خزندگان ، موش ها ، دیگر انگل ها تا زمانی که آفات خود را به وضوح نشان نداده اند کنترل آفات اغلب به فراموشی سپرده می شود ، به عنوان مثال حیوانات جونده یا حشرات در اتاق نگهداری غذا رخنه کرده لذا بازرسی گاه به گاه باعث حذف و ریشه کن شدن آن ها می شود .
-در چنین شرایطی با یک تلاش پیگیر که شامل بازرسی مواد غذایی واردی از نظر عدم وجود حشرات یا جوندگان در آن ها قبل از انبار کردن آن ها می تواند به راحتی از گسترش و نفوذ آفات جلوگیری کند .
-راه دیگر استفاده از وسایل و مواد مناسب جهت عدم نفوذ جوندگان به درون انبارها ، عدم نگهداری مواد غذایی در کف انبار ها ، تمیز نگه داشتن انبار ها ، بررسی انبار قبل از اینکه حشرات و جوندگان فرصت نفوذ پیدا کنند .
-همیشه باید به خاطر داشت که مداوای شیوع یک آفت مفهومی ضعیف تر از پاکسازی مناسب دارد .
-با یک کنترل جدی در صنایع غذایی ، می توان از یک فاجعه آلودگی عمومی ناشی از مواد غذایی کنترل نشده و فاسد و یک ضرر بزرگ برای مؤسسه جلوگیری کرد .
-آشفتگی و بد نامی و کاهش در آمد برای یک هتل یا رستوران یا هر مؤسسه می تواند گاهی اوقات سنگین تر از اعمال نظارت و صرف هزینه مناسب برای پاکسازی باشد .
لذا باید هر گونه احتیاط لازم برای ممانعت از نفوذ آفات در کلیه قسمت های یک مکان تولید غذا اعمال شود .

ثبت نظرنظرات سایر کاربران
    Copyright @ 2011 HaeriGroup.All Rights Reserved
    / طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
    wit icon haerigroup log icon icon icon