آشنایی با تجهیزات هتلی : ترولی

آشنایی با تجهیزات هتلی : ترولی

۸۶

یکی از تجهیزات هتلی بسیار کاربردی که امروزه اهمیت زیادی پیدا کرده و نظافت هتل را بسیار آسان تر کرده است ، ترولی میباشد. انواع زیادی از تجهیزات نظافتی از طریق ترولی ها قابل حمل میباشند.

کاربرد ترولی برای نظافت و شستشو

نظافت و شستشو دو عمل جدایی ناپذیر هستند و همواره در کنار یکدیگر انجام می شوند. در نظافت زباله ها و گرد و غبار جمع آوری می گردد و در عمل شستشو آب و مواد شوینده مورد استفاده قرار می گیرد. به منظور نظافت و شستشوی بخش های مختلف یک محیط باید ابزارها و تجهیزات مختلفی جا به جا گردد که حمل آن ها بدون ابزار کمکی دشوار خواهد بود. بنابراین وسیله ای مانند ترولی که دارای چهار چرخ می باشد و جا به جایی آسان و ایمن دارد، برای حمل ابزارهای نظافتی مناسب خواهد بود. ترولیها مدل ها و اندازه های متنوعی دارند که امکان استفاده از آن ها را در محیط های گوناگون فراهم می آورد.


ترولی خانه داری

ترولیهای خانه داری ساده ترین نوع ترولی است که مخازن آب تمیز و کثیف مستقل دارد. این ترولیها مجهز به سیستم آب گیر می باشند که به صورت پرسی و یا رولی است و به واسطه آن مخزن آب کثیف پر می شود. ترولیهای پیشرفته تر دارای قابلیت تجهیز شدن به مخزن مواد شوینده و لوازم جانبی بیشتر هستند.


ترولی نظافتی

ترولیهای نظافتی هر چند ساختاری ساده دارد اما امروزه یکی از مهم ترین و پرکاربردترین ابزارهای نظافت دستی به شمار می آید. ترولیهای نظافتی با برخورداری از مخازن جداگانه آب تمیز و کثیف و هم چنین سیستم آبگیر برای نظافت و شستشوی محیط بسیار مناسب است. این دسته از ترولیها قابلیت تجهیز شدن به محفظه نگه دارنده مواد شوینده و تجهیزات، محفظه نگه داری زباله و … می باشد که سبب افزایش سرعت، سهولت و کیفیت نظافت و شستشو می گردد.


ترولی چند منظوره

ترولیهای چند منظوره نسبت به ترولی های خانگی از ابعاد بزرگ تری برخوردار بوده و لوازم جانبی بیشتری بر روی آن ها قرار می گیرد. ترولی چند منظوره همان طور که از نام آن پیدا است کاربردهای مختلفی از جمله نظافت و شستشو دارد. ساختار این نوع از ترولی ها به گونه ای است که امکان جمع آوری زباله ها به تفکیک وجود دارد و جهت قرار دارد تجهیزات جانبی دارای طبقه بندی می باشد. هم چنین ترولیهای چند منظوره سطل آب و دیگر ابزارهای شستشو نیز به همراه دارند. نحوه جمع آوری زباله ها به شکلی است که از لحاظ دیداری ظاهری نازیبا پیدا نمی کند.


ترولی خدماتی

ترولیهای خدماتی که با عنوان ترولی هتلی نیز شناخته می شوند به طور معمول در محیط های تجاری و اقامتگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند. ترولیهای خدماتی دارای محفظه های بسته طبقه بندی شده است که با استفاده از آن وسایل به آسانی و به صورت کاملاً منظم حمل و نقل می گردد. در اماکنی مانند هتل ها به منظور خدمت رسانی هر چه بهتر و سریع تر بهره مندی از ترولیهای خدماتی شیوه ای مناسب و کارآمد به شمار می آید و در رستوران ها جهت ارائه خدمات با کیفیت ترولی رستورانی حمل غذا مورد استفاده قرار می گیرد.


ترولی بیمارستانی

نوع دیگری از ترولیها، ترولی بیمارستانی می باشد که به جهت استفاده در محیط های درمانی از ساختار منحصر به فردی برخوردار هستند و بدنه های آن ها خاصیت آنتی باکتریال دارد. استفاده از مواد آنتی باکتریال در ساختار ترولیهای بیمارستانی شرایط رشد و تکثیر باکتری ها را از بین می برد و از انتشار بوی نامطبوع جلوگیری می کند؛ از همین رو جهت استفاده در محیط های حساس مانند بیمارستان ها و دیگر مراکز مشابه آن بسیار مناسب است. این دسته از ترولیها دارای درب های آرام بند هستند و هیچ گونه سر و صدایی ایجاد نمی کنند.

ثبت نظرنظرات سایر کاربران
    Copyright @ 2011 HaeriGroup.All Rights Reserved
    / طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
    wit icon haerigroup log icon icon icon